Vera Side 2021

Fibula Air Travel, ju ofron këtë vit paketa pushimi të tipit charter për një pushim të paharrueshëm në Antalia. Prandaj, nëse doni të bëni pushime në Antalia, ju ftojmë të zgjidhni më poshtë njërën nga paketat tona Charter.

Oferta përmban: Fluturim për në Antalia, Transferim aeroport - hotel - aeroport, Kthim nga Antalia.

Zgjidhni rajonin: Alanya / Antalya / Belek / Lara / Kemer / Side

Më shumë rreth Vera Side 2021

Rreth Side

Për vitin 2021, agjencia jonë do të rekomandojë Side - një rajon luksoz dhe i zhvilluar kohët e fundit nga pikëpamja turistike.

Hotelet në Side u ofrojnë turistëve shërbime me cilësi All Inclusive dhe kanë mjaft lehtësira për fëmijë. Fibula Air Travel u ofron turistëve të saj paketa pushimi me çmime konkurruese.

Një plus do të ishte akomodimi falas i 2 fëmijëve në vendpushime të caktuara në Side, por edhe paketat e pushimeve të Early booking në rast pagese paradhënie.

Ju mund të ndiqni informacione më të hollësishme rreth ofertave speciale dhe promovimeve Fibula Air Travel në faqet e faqes tonë.

Side është një nga qytetet më të famshme antike në Turqi. Ndodhet 55 km në lindje të Antalias, është i rrethuar nga plantacione shegësh dhe një plazh me rërë të artë. Nëse jeni një dashamirës i natyrës dhe historisë, një pushim ose një qëndrim në Side padyshim do të kënaqë shijen tuaj.

Side ka një histori të gjatë dhe të pasur. Për shkak të pozitës së saj të mirë strategjike, Hitejtë, Persianët, Egjiptianët dhe Romakët kaluan nëpër të. Në kohët antike, ky qytet ishte perfekt për tregtinë e skllevërve, për shkak të plazheve të gjata me rërë që ishin ideale për të fshehur piratët dhe tregtarët.

Ka shumë gjurmë nga periudha kur ishte nën sundimin Romak dhe është interesante që Anthony dhe Cleopatra u takuan fshehurazi në plazhet e saj.

Sot, Side është një kombinim i së vjetër dhe së re: nga njëra anë ka mbetje antike, dhe nga ana tjetër hotele moderne, kafene dhe restorante, dhe kjo është pikërisht ajo që tërheq segmente të ndryshme të turistëve. Bregu i bukur Side dhe dy plazhet me rërë të artë të rrethuar nga një pyll me pisha në malin Taurus nuk lënë kurrë askënd indiferent.

Plazhet në lindje dhe perëndim janë një distancë e shkurtër larg, por ato ende ndryshojnë. Lindja është e qetë, më pak e zhvilluar dhe, në disa pjesë, shkëmbore, kështu që është kryesisht zgjedhja e popullatës lokale, ndërsa turistët preferojnë Perëndimin për shkak të mundësisë së sporteve ujore, për shkak të ujit të cekët (një zgjedhje e mirë për familjen pushimet).

Bollëku i restoranteve dhe tavernave do t'ju mirëpresë me një atmosferë të këndshme dhe një pamje romantike të detit në mënyrë që të mund të shijoni specialitetet e kuzhinës të të gjitha kuzhinave të botës.

Pjesa e vjetër e qytetit ka shumë bare dhe diskoteka, por Side ende nuk rekomandohet për turistët që duan një natë të qetë.

Qyteti është plot me dyqane me artikuj të ndryshëm, lëkurë dhe bizhuteri dhe ju veçanërisht mund të shijoni blerjet në mbrëmje, sepse atëherë Side bëhet një zonë për këmbësorët. Sigurisht, si në shumicën e vendpushimeve turke, negociatat janë të pashmangshme edhe këtu.

Side është e rrethuar nga dy plazhe të bukura - Në perëndim, midis Sidi dhe Colake, plazhet janë të gjata rreth 30 km, dhe në lindje, plazhi është më i qetë dhe vazhdon deri në ishull në lumin Manavgat.

Ne rekomandojmë ekskursionet e mëposhtme: vizitoni Antalinë dhe vizitoni pamjet, vizitoni vendet antike të Perga dhe Aspendos, lundrim me varkë, banjë turke, Pamukkale, mbrëmje turke, udhëtim ditor në Izrael, shfaqje Troy, lumi Manavgat që rrjedh në det dhe ujëvara Manavgat .

Temperatura e ujit nuk bie nën 15 ° C në dimër, dhe në verë, temperatura e ujit është 25 ° C.

Temperaturat arrijnë 40 ° C në korrik dhe gusht.