Belek

Vera Belek 2021

Fibula Air Travel, ju ofron këtë vit paketa pushimi të tipit charter për një pushim të paharrueshëm në Antalja. Prandaj, nëse doni të bëni pushime në Antalja, ju ftojmë të zgjidhni më poshtë njërën nga paketat tona Charter.

Oferta përmban: Fluturim për në Antalya, Transferim aeroport - hotel - aeroport, Kthim nga Antalya.

Alege regiunea: Alanya / Antalya / Belek / Lara / Kemer / Side

Më shumë rreth Vera Belek 2021

Rreth Belek

BELEK VERA 2022

Belek është një rajon modern dhe luksoz i Antalisë. Veçanërisht me ofertat për pushime në hotele ekskluzive, për të cilat ky destinacion është më i njohuri në Turqi.

Belek dominohet nga hotele luksoze të klasit të lartë, në plazhe të gjata me rërë, të cilat ofrojnë shërbime All Inclusive, ndër të cilat përmendim hotelet më të famshëm luksoz: Adam & Eve Hotels, Hotel Voyage Belek, Belek Beach Resort, Ela Quality Resort.

Rreth Hoteleve në Belek

Një numër i madh hotelesh në Belek nga oferta jonë e pasur ofrojnë zbritje në çmimet e paketave dhe 2 fëmijë falas të shoqëruar nga dy të rritur në akomodim. Agjencia jonë, në mënyrë që të plotësojë kërkesat e atyre që duan paketa pushimesh, ofron paketa të hershme rezervimesh për pagesa deri më 30 Prill 2022.

Paketat e pushimeve për në Belek mund të jenë shumë interesante për ju, jo vetëm për shkak të çmimeve speciale, por edhe për shkak të nivelit të shërbimeve të ofruara nga hotelet më të mira në Belek. Ju mund të ndiqni promovimet në faqen tonë, ku gjithashtu mund të mësoni rreth zbritjeve dhe ofertave të reja speciale.

Hotele All Inclusive Belek

Belek njihet si një nga vendpushimet më të bukura, i cili përveç një shumëllojshmërie lehtësirash për paketat e pushimeve, ofron dhe shërbimet më të mira të akomodimit të tipit All Inclusive në rajonin e Antalya's.

Fibula Air Travel, rekomandon hotelet e mëposhtëm duke ndjekur zgjedhjen e tyre dhe rekomandon shërbimet e tyre All Inclusive ose Ultra All Inclusive si më të mirat: Adam & Eve Hotel, Hotel Papillon Aysha, Titanic Deluxe Belek, Calista Luxury Resort, Susesi Luxury Resort, Sueno Hotels Deluxe, Papillon Zeugma.

Belek është një vendpushim i ri modern, turistik, i vendosur në rrethin e Antalias, i vendosur 40 km nga aeroporti në Antalia dhe 30 km nga qyteti.

Belek është një ndërthurje e vjetër dhe moderne, dhe ndërthurja e vendeve historike, plazheve të bukura, fushave të golfit plus klimës së rehatshme, bukurisë natyrore të detit dhe maleve, hoteleve luksoze, restoranteve dhe kafeneve, tërheq turistë të të gjitha moshave.

Një tërheqje e veçantë janë kurset e golfit, Klubi Kombëtar i Golfit për profesionistë dhe amatorë, garat e shumta botërore të golfit të organizuara këtu janë një parajsë e vërtetë për adhuruesit e golfit.

Simboli mbrojtës i Belek është një buf, të cilat së bashku me zogjtë e tjerë tërhiqen nga mjedisi i pasur i Belekut, me pyje me pisha dhe eukalipt.

Belek është një vend ideal për turistët që duan pushime në kuptimin e vërtetë të fjalës. Në Belek gjejmë disa nga plazhet më të bukura në bregdetin e Turqisë. Plazhet janë publike, të gjata, me rërë të bardhë dhe cilësia e tyre dëshmohet më së miri nga çmimi i marrë i quajtur "Flamuri i Kaltër".

Në Belek, është vendi ideal për fëmijët, pasi ka hapësira të lojrave, dhe Parku Ujor Troy dhe Dolphinarium gjithashtu tërheqin shumë vizitorë.

Klima e Belekut është tipik mesdhetar dhe karakterizohet nga vera të gjata dhe të nxehta (300 ditë me diell në vit), uji është i qetë, i ngrohtë, bruz, temperatura mesatare e ujit është 21 ° C.

Në një nga shumë restorantet mund të provoni specialitetet më të mira të kuzhinës tradicionale turke.

Megjithëse konsiderohet një vend i qetë, Familjashirt mundeni të kaloni pushime në Belek. Nuk ka shumë klube nate dhe bare, por ato janë shumë të njohura dhe të vizituara për shkak të pijeve dhe argëtimeve cilësore që zgjasin deri natën vonë.


Ne rekomandojmë ekskursionet e mëposhtme: vizitë në qytetet antike të Aspendos (amfiteatri i ngritur në kodra, Festivali Ndërkombëtar i Operës dhe Baletit zhvillohet atje çdo korrik dhe gusht) dhe Perga (vend arkeologjik, mbetje teatri, tempulli Artemis), anije lundrimi, banjë turke, turke në mbrëmje, një udhëtim ditor në Izrael, një turne pazar në Antalia, një shfaqje Troy, një turne në ujëvarat Duden ose Manavgat, ujëvarat Kursunlu pas të cilave është një shpellë e fshehur, rafting.

Belek është një destinacion ideal për këdo që dëshiron të shijojë plotësisht hijeshinë e Mesdheut dhe rekomandohet veçanërisht për familjet me fëmijë dhe ata që duan të mbajnë mend një pushim të vërtetë.

INFORMOHUNI RRETH PUSHIMIT TUAJ NË BELEK

Belek - hotele dhe objekte

Hotelet në Belek janë ekskluzivisht në kategorinë 5 *. Të gjithë hotelet në Belek ndodhen në plazhet e tyre me rërë. Një numër i madh hotelesh të rrethuar nga pyjet me pisha të Belek në Turqi janë një simbol i fushave më të famshme të golfit në Evropë. Koncepti i shërbimit në hotelet e Belek është gjithpërfshirës.

Temperatura: pranverë / vjeshtë 20, verë 33C, përparësia më e madhe: rëra e artë dhe hotelet luksoze.

Dëshironi të takoni njerëz të famshëm - Belek është vendi për këtë.

Ky është vendpushimi më ekskluziv ku mund të kaloni pushimet tuaja verore në Turqi dhe konsiderohet të jetë vendi për të gjithë Gjirin e Antalias. Isshtë e mrekullueshme për pushime familjare dhe perfekte për çiftet.

Në Belek, ka më shumë se 30 vendpushime ekskluzive dhe jashtëzakonisht luksoze, me pishina të mëdha noti, kopshte të harlisura dhe parqe me vlerë më shumë se 5 *.

Belek njihet më shumë për plazhin e tij të gjatë 15 km. me rërë të artë, të cilën turistët e adhurojnë. Në plazh ka shezllone dhe çadra të rregulluara si një fije. Pothuajse çdo hotel ka parkun e vet të ujit, terrene të shumta për kohën e lirë, spa dhe qendra Wellness, butiqe dhe restorante.

Përveç hoteleve të reja dhe moderne, Belek është gjithashtu kryeqyteti jozyrtar i gjirit. sepse ekziston edhe Parku Kombëtar i Golfit, ku zhvillohen gara të klasit botëror.

Ka ujëvara të bukura: një shembull do të ishte Cascada Kurshunlu langa Belek. Mbi 100 lloje zogjsh jetojnë në këtë parajsë natyrore. Belek kryqëzohet nga shëtitore me bimësi të harlisur.

Pranë Belek është amfiteatri antik i Aspendos, i cili sot mund të strehojë deri në 15,000 spektatorë. Gjithashtu këtu, organizohen shumë udhëtime të tjera në vendet antike.

Klima e rajonit: Mesdhetare, e nxehtë dhe e thatë në verë. Dimri: i butë dhe me shi.

Temperatura e ujit nuk bie nën 15 ° C në dimër, dhe në verë, temperatura e ujit është 25 ° C.

Temperaturat arrijnë 40 ° C në korrik dhe gusht.