Vera Kemer 2021

Fibula Air Travel, ju ofron këtë vit paketa pushimi të tipit charter për një pushim të paharrueshëm në Antalia. Prandaj, nëse doni të bëni pushime në Antalia, ju ftojmë të zgjidhni më poshtë njërën nga paketat tona Charter.

Oferta përmban: Fluturim për në Antalia, Transferim aeroport - hotel - aeroport, Kthim nga Antalia.

Zgjidhni rajonin: Alanya / Antalya / Belek / Lara / Kemer / Side

Më shumë rreth Vera Kemer 2021

Rreth Kemer

Me kërkesë të klientëve tanë besnikë, këtë sezon ne identifikojmë një kategori të veçantë të pushimeve në Kemer për sezonin e verës 2021. Nga oferta e pasur ne zgjedhim hotele nga kategori të ndryshme në Kemer që ofrojnë çmime të favorshme (veçanërisht hotelet me shërbimet All Inclusive). Për pagesa të shërbimeve deri më 30.04.2021, ne ofrojmë paketa të Early Booking.

Në faqen tonë mund të gjeni oferta speciale ose oferta të hershme prenotimesh për qëndrime të paharrueshme në Kemer për verën e vitit 2021

Kemer është e vendosur në pjesën jugore të Turqisë dhe është një nga qendrat më të famshme turistike në Antalia. Approximatelyshtë afërsisht 40 km larg nga Aeroporti i Antalisë.
Duke qenë një nga vendpushimet më luksoze në këtë anë të bregdetit. Njihet për klimën mesdhetare (mot i thatë dhe i nxehtë), gjelbërim të bollshëm, hotele luksoze dhe plazhe të gjata me rërë dhe zhavorr. Deti është kristalor dhe i ngrohtë (temperatura e ujit mund të arrijë deri në 33 ° C).

Peizazhi në Kemer është i pabesueshëm! Këtu malet ngrihen në qiell nga deti me ujë shumë të pastër kristal të pastër, skajet shkëmbore dhe të pjerrëta të maleve janë plot me pyje halore.

Ky vendpushim është ndërtuar me kujdes për t'u përzier me mjedisin përreth dhe ofron një vend ideal për t'u çlodhur. Shëtitorja në pjesën veriore të qytetit të çon drejtpërdrejt në plazhin që ka "Flamurin e Kaltër" të marrë nga Bashkimi Evropian për plazhet më të bukura dhe të mirëmbajtura.

Rruga që kalon përmes qendrës së Kemer ofron imazhe të bukura dhe ofron argëtim për të gjithë: diskoteka, kafene, dyqane, dyqane suveniresh, butiqe, restorante pranë plazhit, me një kopsht të gjerë dhe hije nën palma dhe pisha ku mund të zgjidhni nëse preferoni të pushoni në stilin turk, të vidhni me dembel ose të bëni banjë dielli në shezlongjet me fruta të freskëta të shtrydhura ose akullore (dondurma), dhe në mbrëmje mund të shijoni aroma të ndryshme të frutave të nargjileve.

Si një destinacion turistik, ai filloi të zhvillohej vetëm dy dekada më parë. Emri i vendit vjen nga muri prej guri që u ndërtua për të mbrojtur qytetin nga përmbytjet. Kemer rekomandohet veçanërisht për pushime familjare, ka shumë parqe, gjelbërim, salla lojërash dhe ambiente për fëmijë.

Ne rekomandojmë ekskursionet e mëposhtme: Turne Demre (Kisha e Shën Nikollës), lundrim me varkë, banjë Turke, Pamukkale, mbrëmje Turke, udhëtim ditor në Izrael, turne në ujëvarat e Antalias dhe Duden, turne pazar, por edhe një turne në vendet antike në Phaselis, Olympus dhe Kale, të cilat janë gjithashtu vende të mira për një piknik gjatë notit.

Kemer ka një pjesë të madhe të kapacitetit hotelier në rajonin e Antalias dhe, duke qenë i njohur si një vend ideal për pushim dhe relaksim, tërheq një numër në rritje turistësh nga e gjithë bota.

Hotele të rekomanduara në Kemer - 5 *

Nga hotelet më të mira 5 * në Kemer, ne kemi zgjedhur: Mirada Del Mar, Rixos Premium Tekirova, Rixos Beldibi, Karmir Resort & Spa, Rixos Sungate, Nirvana Lagoon Villas Suits & SPA.

Hotele të rekomanduara në Kemer - 4 *

Në Kemer ka një ofertë të mirë për hotele me 4 * objektet dhe shërbimet e të cilëve janë në një nivel të lakmueshëm. Duke qenë një nga hotelet më të mirë në Kemer për 4 *, ne kemi zgjedhur: Fame Residence Park, Fame Residence Goynuk, Sherwood Greenwood Resort
Përvoja e shkopit Kemer

Nëse doni pushime në Kemer, duhet të dini për ndërtimin, se ato kanë qenë të kufizuara,
sepse në këtë rajon dëshirohet të zhvillohet një park kombëtar dhe për të ruajtur bukurinë e rajonit, lartësia e ndërtimeve nuk i kalon 3, maksimumi 4 kate.

Temperatura e ujit nuk bie nën 15 ° C në dimër, dhe në verë, temperatura e ujit është 25 ° C.

Temperaturat arrijnë 40 ° C në korrik dhe gusht.