Vera Lara 2021

Turqi për pushime nga 399 € / për person. Zgjidhni midis mbi 12 statuteve javore për një pushim në Antalia. Çdo vit, mbi x turistë zgjedhin Fibula Air Travel për një qëndrim në Antalia.

Oferta përmban: Fluturim për në Antalia, Transferim aeroport - hotel - aeroport, Kthim nga Antalia.

Zgjidhni rajonin: Alanya / Antalya / Belek / Lara / Kemer / Side

Më shumë rreth Vera Lara 2021

Rreth Lara

Lara - është një zonë turistike në Antalia, e vendosur në brigjet e Detit Mesdhe, e përbërë nga rrethi Lara dhe periferia e Kundu, që i përkasin rajonit të Antalisë. Ndodhet 12 km në lindje të qendrës së Antalya's.

Një plus për Lara, ato janë plazhet më të gjata me rërë në Turqi. Shumica e hoteleve janë kopje të vendeve të caktuara të famshme në botë (Pallati Topkapi, Venecia, Kremlin, etj.) Dhe kjo ka çuar në emrin e zonës në "Las Vegas të Turqisë".

Plazhet me rërë përfitojnë nga lehtësitë e mëposhtme: shezllone, ombrellë, ose stenda me snacks dhe pije freskuese.

Për verën e vitit 2021, rekomandimi ynë është të vizitojmë Antalya, një rajon turistik i njohur si Lara, plot me hotele me shërbime All Inclusive, të cilat kanë çmime shumë të favorshme këtë vit, me fluturime direkte charter të organizuara nga agjencia jonë.

Ekziston një përzgjedhje e madhe e hoteleve të njohura në Lara, Belek, Alanya, Kemer dhe Side. Këtë sezon agjencia jonë ofron ulje dhe promovime të shkëlqyera në të gjitha hotelet në rajonin e Antalias dhe ju mund të shihni përshkrime të hollësishme të hoteleve në faqet e faqes sonë të internetit.

Antalya është kryeqyteti dhe qyteti më i madh në rajonin mesdhetar të Turqisë dhe një nga portet më të mëdha në Mesdhe.

Plazhet e famshme në Antalia janë: Lara Kundu dhe Konyaalti.

Në Lara ka plazhe me rërë të gjatë. Isshtë 10 km nga aeroporti. Pushimet në këtë plazh premtojnë një ndërthurje të atraksioneve natyrore dhe një vendpushimi modern. Nga qendra e vendpushimit, këto plazhe mund të arrihen me dolmus (maksi-taksi).

Konyaalti është një tjetër plazh me rërë, ka pak guralecë, por mund të arrihet më shpejt dhe më lehtë (tramvaj ose mini autobus nga Kalekapisi). 15 km nga aeroporti.

Midis këtyre plazheve ka një shkëmb të lartë nga i cili lumi Duden zbret dhe derdhet në Detin Mesdhe, duke krijuar një ujëvarë të lartë 15 m.

Deti është i pastër dhe i ngrohtë. Ka shumë gjelbërim, pjesë të rregulluara bukur të qytetit, restorante të shkëlqyera, dyqane, infrastrukturë të mirë, diskoteka, kështu që nuk do të mbaroni kohë.

Antalya ndodhet në jugun ekstrem të pjesës perëndimore të Turqisë. Zhvillimi dhe investimet që filluan në vitet 1970 e kanë shndërruar qytetin në një rajon të njohur ndërkombëtar turistik dhe kryeqytetin e turizmit turk.

Lara është një nga zonat më luksoze në Antalia. Plazhet me rërë, hotelet me vlerësim 5 * dhe shërbimet hoteliere All Inclusive e kanë shndërruar Lara në një simbol të turizmit për rajonin e Antalya's

Hotele në Lara

Hotelet në Lara janë ekskluzivisht 5 * në plazhet e tyre me rërë. Hotele me vlerësim të lartë dhe shumë të vlerësuar në zonën e Lara: Limak Lara, Barut Lara, Delphin Be Grand, Delphin Imperial, Adalya Elite Lara, IC Green Palace, Miracle

Klima e rajonit: Mesdhetare, e nxehtë dhe e thatë në verë. Dimri: i butë dhe me shi.

Temperatura e ujit nuk bie nën 15 ° C në dimër, dhe në verë, temperatura e ujit është 25 ° C.

Temperaturat arrijnë 40 ° C në korrik dhe gusht.