Udhëtim në Abu Dhabi dhe Dubai

Fibula Travel, ju ofron udhëtim në Abu Dhabi dhe Dubai me shërbim fjejtje me mëngjes si dhe transferin aeroport - hotel - aeroport.
 •  
  Sezona 2024
 •  
  5 ditë & 6 ditë
 •  
  Bed & Breakfast
 •  
  Tirana Airport
 
+
 
prej € 399

 

Nisja
Tipi i dhomës
Shërbimi
Udhëtimi
Çmimi prej
 
24 Maj
Double Room
Bed & Breakfast
6 Ditë
€ 439
Për person
27 Maj
Double Room
Bed & Breakfast
5 Ditë
€ 499
Për person
03 Qershor
Double Room
Bed & Breakfast
5 Ditë
€ 399
Për person
10 Qershor
Double Room
Bed & Breakfast
5 Ditë
€ 399
Për person
17 Qershor
Double Room
Bed & Breakfast
5 Ditë
€ 399
Për person
24 Qershor
Double Room
Bed & Breakfast
5 Ditë
€ 399
Për person
01 Korrik
Double Room
Bed & Breakfast
5 Ditë
€ 399
Për person
15 Korrik
Double Room
Bed & Breakfast
5 Ditë
€ 399
Për person
29 Korrik
Double Room
Bed & Breakfast
5 Ditë
€ 399
Për person
12 Gusht
Double Room
Bed & Breakfast
5 Ditë
€ 399
Për person
19 Gusht
Double Room
Bed & Breakfast
5 Ditë
€ 399
Për person
26 Gusht
Double Room
Bed & Breakfast
5 Ditë
€ 399
Për person
28 Gusht
Double Room
Bed & Breakfast
6 Ditë
€ 439
Për person
30 Gusht
Double Room
Bed & Breakfast
6 Ditë
€ 439
Për person
02 Shtator
Double Room
Bed & Breakfast
5 Ditë
€ 399
Për person
Detajet e udhëtimit 5 ditëshe

 
 

Dita e Parë:
Paraqitja në Check in 2 orë para nisjes. Fluturimi Direkt Tiranë - Abu Dhabi (WIZZ-AIR). Nisja nga Tirana në orën 18:30 - Arritja në Abu Dhabi në orën 01:40. Transferi me Autobus nga Aeroporti në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

 

Dita e Dytë:
Mëngjesi në Hotel.
Vizitë në Abu Dhabi me autobus. Vizitë panoramike e të gjitha pikave interesante të qytetit, si Xhamia e Sheikut Zayed, Poli Flamurit, Fshati Heritage, Ishulli Yas (me pistën e Garave Formula 1, Parku Ferrari,etj). Transferi në Dubai.
(Opsionale), Bilete hyrje për tek Dubai Frame. Eksperienca në këtë kompleks fillon me informimin mbi historine e qytetit, të tashmes së tij duke pasur nje panoramike të pjesës së re dhe të vjeter të Dubait dhe mbaron me të ardhmen e qytetit-mrekulli.
Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.
 
Dita e Tretë:
Mëngjesi në Hotel.
Një vizitë panoramike në Dubai ku vizitohen: Pallati e Sheikut të Dubait Mohammed Al-Maktum, lagja me e vjetër në Dubai Al Bastakiya, Hoteli me 7 yje Burj Al Arab, Qendra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras, Sheikh Zayed Road, Qendra Mall of Emirates, ku mund të bëni ski në dëborë artificiale. Më pas i drejtohemi lagjes më luksoze të qytetit në Dubai Marina ku ndodhet klubi i yachteve të Dubait. Në fund, tek Kompleksi Downtown Dubai i cili përfshin: Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, Qendra tregtare më madhe në botë Dubai Mall si dhe një nga shfaqjet më të bukura në qytetit Shatërvani Kërcimtar.
(Opsionale), Xhiro në perëndim, rreth 2 orë me pije jo alkolike me Anije Catamaran në lagjen më luksoze të Dubait - në Dubai Marina. Zona me përqëndrimin më të madh te qiellgërvishtësave në Dubai. Me piknisje në Klubin e yachteve superluksoz të qytetit kjo xhiro ofron mundësinë të magjepseni nga deti me pamjet e Dubai Marinës dhe një pjesë të ishullit artificial Palm Jumeirah.
(Opsionale), Darkë me pamje nga shfaqja më e bukur në qytet - Shatërvani Kërcimtar në Downtown Dubai. 4 Set menu + 1 pije te përfshirë (ujë ose pije freskuese) bashkë me transferi nga Hoteli.
Kthimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt:
Mëngjesi në Hotel.
(Opsionale), Ngjitje në Ndërtesën më tëlartë në botë- Burj Khalifa.
(Opsionale) Mbasdite, nisja në drejtim të Dunave ku shoferi i specializuar i shkretëtirave do ju bëjë një tur në shkretëtirë me fuoristradë. Mundë si për të bërë një foto me gamile dhe me kostumet tradicionale Arabe. Përfshirë në çmim: Darkë me Zgarë Barbeque në ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe në shoqërinë e kërcimtareve dhe tingujve të bukur të muzikës orientale.Kthimi dhe Fjetje nëHotel.

Dita e Pestë:
Mëngjesi në Hotel.
Transferi në Aeroportin e Abu Dhabit. Fluturimi direkt Abu Dhabi - Tiranë. Nisja nga Abu Dhabi në orën 14:05 - Arritja ne Tirane 17:35.
Detajet e udhëtimit 6 ditëshe

 
 

Dita e Parë:
Paraqitja në Check in 2 orëpara nisjes. Fluturimi Direkt Tiranë - Abu Dhabi. Nisja nga Tirana në orën 17:25 - Arritja në Abu Dhabi në orën 01:25 . Transferi me Autobus nga Aeroporti në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë:
Mëngjesi në Hotel.
Vizitë në Abu Dhabi me autobus. Vizitë panoramike e të gjitha pikave interesante të qytetit, si Xhamia e Sheikut Zayed, Poli Flamurit, Fshati Heritage, Ishulli Yas (me pistën e Garave Formula 1, Parku Ferrari,etj). Transferi në Dubai.
(Opsionale), Bilete hyrje për tek Dubai Frame. Eksperienca në këtë kompleks fillon me informimin mbi historine e qytetit, të tashmes së tij duke pasur nje panoramike të pjesës së re dhe të vjeter të Dubait dhe mbaron me të ardhmen e qytetit-mrekulli.
Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë:
Mëngjesi në Hotel.
Një vizitë panoramike në Dubai ku vizitohen: Pallati e Sheikut të Dubait Mohammed Al-Maktum, lagja me e vjetër në Dubai Al Bastakiya, Hoteli me 7 yje Burj Al Arab, Qëndra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras, Sheikh Zayed Road, Qëndra Mall of Emirates, ku mund të bëni ski në dëborë artificiale. Mëpas i drejtohemi lagjes më luksoze të qytetit në Dubai Marina ku ndodhet klubi i yachteve të Dubait. Në fund, tek Kompleksi Downtown Dubai i cili përfshin: Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, Qendra tregtare më madhe në botë Dubai Mall si dhe një nga shfaqjet më të bukura në qytetit Shatërvani Kërcimtar.
(Opsionale), Xhiro në perëndim, rreth 2 orë me pije jo alkolike me Anije Catamaran në lagjen më luksoze të Dubait - në Dubai Marina. Zona me përqëndrimin më të madh te qiell gërvishtësave në Dubai. Me piknisje në Klubin e yachteve superluksoz të qytetit kjo xhiro ofron mundë si në magjepseni nga deti me pamjet e Dubai Marinës dhe një pjesë të ishullit artificial Palm Jumeirah.
(Opsionale), Darkëme pamje nga shfaqja më e bukur në qytet - Shatërvani Kërcimtar në Downtown Dubai. 4 Set menu + 1 pije te përfshirë(ujë ose pije freskuese) bashkë me transferin nga Hoteli.

Dita e Katërt:
Mëngjesi në Hotel.
(Opsionale), Ngjitje në Ndërtesën më të lartë në botë - Burj Khalifa.
(Opsionale) Mbasdite, nisja në drejtim të Dunave ku shoferi i specializuar i shkretëtirave do ju bëjmë tur në shkretëtirë me fuoristradë. Mundë si për të bërë një foto me gamile dhe me kostumet tradicionale Arabe. Përfshirë në çmim: Darkë me Zgarë Barbeque në ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe në shoqërinë e kërcimtareve dhe tingujve të bukur të muzikës orientale.Kthimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Pestë:
Mëngjesi në Hotel.
Të lirë për Shopping dhe Ekskursione Opsionale.

Dita e Gjashtë:
Mëngjesi në Hotel.
Transferi në Aeroportin e Abu Dhabit. Fluturimi direkt Abu Dhabi - Tiranë. Nisja nga Abu Dhabi në orën 14:05 - Arritja ne Tirane 17:35.
Në çmim përfshihet

 • Biletat e aeroplanit
 • Transferi nga aeroporti në hotel dhe anasjelltas
 • Akomodim në hotele
 • Mëngjeset në hotele
 • Shëtitjet me autobus sipas programit
 • Shoqërues në shqip gjatë qëndrimit jashtë Kosovës
 • Guida vendase në disa Shëtitje
 • City tour Abu Dhabi eshte pa pagese
 • Ciyu tour Dubai eshte pa pagese
 • Vetëm një çantë shpine
Në çmim nuk përfshihet

 • Xhiro me Anije Catamaran në Dubai Marina me transfertë- €42
 • Darke 4 Set menu + 1 pije me Pamje nga Shfaqja me Shatervani - €59
 • Ngjitje në Ndërtesën më të lartë Burj Khalifa me transfertë- €64
 • Biletë hyrje tek Dubai Frame me transfertë- €47
 • Shëtitje dhe Darkë Safari në Shkretëtirë me transfertë- €47

Shënime:

 • Çmimet janë për person dhe janë të vlefshme kur udhëtojn të paktën dy persona
 • Pagesa është e detyrueshme në Euro
 • Renditja e ekskursioneve mund te ndyshojne ne varesi te disponibilitetit.
 • Nuk lejohet hyrja në xhami për Femrat që nuk plotësojnë kushtet për një;veshje të përshtatme si më poshtë: 1. Krahët dhe Këmbët e mbuluar me copë jo-transparente. 2. Mbulimi i Flokëve me një shami jo-transparente.
 • E rëndësishme: 100% pagesë e detyrueshme për rezervimin, dhe në se rezervimi anulohet, paguhen 100% penallti.
 • Vlejnë kushtet e përgjithshme të udhëtimit të Fibula Travel