Charter Oferte Sejururi Pachete Vacanta Alanya 2021

Charter Alanya 2021

Fibula Air Travel, ju ofron këtë vit paketa pushimi të tipit charter për një pushim të paharrueshëm në Antalja. Prandaj, nëse doni të bëni pushime në Antalja, ju ftojmë të zgjidhni më poshtë njërën nga paketat tona Charter.

Oferta përmban: Fluturim për në Antalia, Transferim aeroport - hotel - aeroport, Kthim nga Antalia.

Zgjidhni rajonin: Alanya / Antalya / Belek / Lara / Kemer / Side

Më shumë rreth Charter Alanya 2021

Alanya - destinacioni i famshëm për pushime në Antalia

 • Sejur Vera Alanya 2021
  Nga oferta e pasur e agjencisë sonë, ne identifikojmë Alanya, një nga qendrat më të rëndësishme turistike në rajonin e Antalisë, e cila mund të arrihet shpejt, sepse ne organizojmë një fluturim charter direkt në Antalia nga ku transferi në Alanya. Në sezonin 2021 ne ofrojmë një përzgjedhje të gjerë të hoteleve të dominuar nga shërbimi All Inclusive. Ky destinacion po bëhet gjithnjë e më i popullarizuar dhe, sipas kësaj, cilësia e shërbimit të ofruar po rritet, dhe agjencia jonë është këtu për t'ju ofruar një kënaqësi të klasit të parë me çmimet më të mira.

  Antalya Summer 2021
  Ulje të mëdha: Paketat e pushimeve familjare mund të përfitojnë nga akomodimi i 2 fëmijëve falas në hotele të caktuara, ose Ofertat e Early Booking deri më 30.04.2021. Këto janë vetëm disa nga ofertat speciale që ne ofrojmë. Ju mund të shihni më shumë oferta të qëndrimeve dhe paketave charter në faqen e internetit të agjencisë sonë, në faqen Oferta / Qëndrime / Pushime - Antalia Summer 2021. Nga oferta e pasur e agjencisë sonë, Alanya, është një nga zonat më të rëndësishme turistike në rajonin e Antalias, e cila mund të arrihet shpejt, sepse fluturimet tona charter përfitojnë nga transferimi i drejtpërdrejtë nga aeroporti në Alanya. Në sezonin e verës të 2021, ne ofrojmë një përzgjedhje të gjerë hotelesh me shërbime All Inclusive. Ky destinacion po bëhet gjithnjë e më i popullarizuar dhe, në përputhje me rrethanat, cilësia e shërbimit të ofruar po rritet dhe agjencia jonë është këtu për t'ju ofruar shërbime të klasit të parë me çmimet më të mira.

  Rreth Alanya
  Alanya, një qytet në bregdetin juglindor të Mesdheut, është qendra më tërheqëse turistike në rajonin e Antalias, e njohur si "Majorka e bregdetit turk". Ndodhet 135 km në lindje të Antalias, në një gadishull të rrethuar në veri nga vargu malor Taurus, i mbuluar me pyje pishash dhe i rrethuar nga plantacione të shumta frutash tropikale (banane, mandarina, papaja, mango, avokado, shegë). Isshtë 120 km nga Aeroporti i Antalisë. Me të hyrë në qytet, do të kënaqeni nga pamja fantastike e "Kurorës së Alanias" - muret e kalasë. Shtë karakteristikë e Alanias: një ndërthurje e Evropës Lindore dhe asaj moderne, monumenteve historike, shpellave, brigjeve ranore, rrënojave antike dhe hoteleve modernë, por bareve dhe restoranteve. Dashamirët e historisë nuk do të jenë pa kënaqësi dhe do të shijojnë shumë atraksione kulturore dhe historike. Tërheqja dhe simboli më i madh i Alanya është Kulla e Kuqe, e emëruar pas tullës së kuqe nga e cila është ndërtuar. Kalaja është ndërtuar mbi mbetjet e fortifikimeve Romake dhe Bizantine, është e vendosur në një lartësi prej 250 m në një gadishull shkëmbor dhe është ndërtuar mbi Detin Mesdhe, e mbrojtur në të tre anët. Ekziston edhe Xhamia Suleiman, vila të shumta historike, shembuj të ruajtur të periudhës klasike të arkitekturës Osmane. Sot, kjo kështjellë është një muze në ajër të hapur (e hapur çdo ditë, përveç të hënës, nga ora 08:00 deri në 12:00 dhe nga 13:30 deri në 17:30). Shpella Damlatas është një nga atraksionet kryesore të qytetit. Përveç dekorimeve magjepsëse të shpellës, kjo shpellë, e vendosur afër detit, njihet për një nivel mbi 95% të dioksidit të karbonit, por edhe të jonizimit natyror. Ata që vuajnë nga bronkit ose astmë vijnë këtu. Temperatura në shpellë është konstante, diku në 22 ºC - 23 C. Alanya ka një klimë tipike mesdhetare, verat janë të gjata, të nxehta dhe të thata. Temperatura mesatare vjetore e detit është 21 ° C, ndërsa në gusht arrin një vlerë deri në 28 ° C. Qyteti është i ndarë nga një gadishull shkëmbor në lindje, ku plazhi Keikubat, porti dhe qendra e qytetit, dhe në perëndim - Cleopatra dhe plazhi Delmesh. Nëse jeni duke kërkuar plazhe të pastra, Alanya është zgjedhja e duhur për ju, siç dëshmohet nga çmimi - "Flamuri Blu". Plazhi i Kleopatrës - Alanya është një vend që Marko Antonije i bëri Kleopatrës një dhuratë martese dhe të dy kaluan muajin e mjaltit pikërisht këtu, në folenë e tyre të dashurisë. Prandaj, plazhi kryesor i qytetit quhet plazhi Kleopatra. Isshtë plazhi më i mirë në Alanya; nuk ka shumë gurë, kështu që ju do të shijoni rërën e imët, por edhe ujin më të thellë. 3.5shtë e gjatë 3.5 km. Hyrja në plazh është falas dhe ju mund të merrni me qira cadra dhe shezlongje. Perëndimi i diellit lë një përshtypje të veçantë dhe gjithmonë do t'ju kujtojë një nga festat më të bukura. Plazhi Incekum është një nga më të mirët në bregdetin turk. Rëra e imët dhe uji i pastër janë ideal për familjet me fëmijë të vegjël. Plazhi Ulas ndodhet në veri të parkut me të njëjtin emër. Shtë i përshtatshëm për një piknik në natyrë dhe ka tavolina, karrige, zgara. Ajo gjithashtu vizitohet nga popullata lokale, sepse është e përshtatshme për t'u çlodhur në një atmosferë të qetë dhe të këndshme, kështu që është gjithashtu shumë e popullarizuar në mesin e vendasve. Në të gjitha plazhet e këtij vendpushimi, ju mund të shijoni sporte ujore dhe ka një