Udhëtim në Pragë | 4 ditë

Fibula Travel, ju ofron udhëtim në Pragë me shërbim fjejtje me mëngjes si dhe transferin aeroport - hotel - aeroport.
 • Nisje me 31 Mars
 • 4 ditë
 • Bed & Breakfast
 • Tirana Airport
+
prej € 429

Nisja
Tipi i dhomës
Shërbimi
Udhëtimi
Çmimi prej
31 Mars
Double Room
Bed & Breakfast
4 ditë
€ 429
Për person
14 Prill
Double Room
Bed & Breakfast
4 ditë
€ 359
Për person
21 Prill
Double Room
Bed & Breakfast
4 ditë
€ 369
Për person
28 Prill
Double Room
Bed & Breakfast
4 ditë
€ 399
Për person
Detajet e udhëtimit

Nisja
31 Mars

Dita e Parë:
Fluturimi Direkt Tiranë - Pragë. Nisja më 13:30 - Arritje në Pragë më 15:40. Transferi për në Hotel. Sistemim dhe fjetje në hotel.


Dita e Dytë:
Mëngjesi në hotel.
Paradite vizitë panoramike e qytetit dhe monumenteve kryesore të Pragës si: Haratchani, Kisha e Loretos, Kështjella e Pragës, ku ndodhet dhe Selia zyrtare e Presidentit, Bazilika brenda kështjellës dhe Galeria Kombëtare, Katedralja Shën Vitus, Bazilika e Shën Xhorxhit, Pallati Mbretëror, Rrugica e artë.Shëtitje me guidë dhe autobus në dispozicion: Lagja Vysheherad ku vizitohet Kisha e Vysheheradit, Muzeumi Kombëtar të Pragës, kalohet nëpërmjet sheshit të Qytetit të Ri, vizitohet Qyteti i vjetër me sheshin e tij karakteristik, kalimi nëpërmjet kullës së orës astrologjike, kalimi dhe njohja me Urën e famshme të Charlsit e cila është e zbukuruar nga 30 statuja të stileve të ndryshme. Fjetje në Hotel


Dita e Tretë:
Mëngjesi në Hotel.
Nisje për në Karlovy Vary. Udhëtimi zgjat rreth 1.5 orë. Shëtitje në Karlovy Vary. Kthimi për në Pragë. Fjetje në Hotel.


Dita e Katërt:
Mëngjesi në Hotel.
Nisje, për në Kutna Hora. Udhëtimi zgjat rreth 1 orë. Shëtitje dhe vizita në Kutna Hora. Transferi për në Aeroport. Fluturimi Direkt Pragë - Tiranë. Nisja më 16:55 - Arritje në Tiranë më 18:55.
Në çmim përfshihet

 • Biletat e aeroplanit
 • Transferi nga aeroporti në hotel dhe anasjelltas
 • Akomodimi në hotel
 • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
 • Shëtitjet me autobus sipas programit
 • Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Kosovës
 • Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 40 x 30 x 20 cm.
Në çmim nuk përfshihet

 • Shpenzimet shtesë
 • Gjithçka që nuk është përmendur në këtë program.
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.

Shënime:

 • Çmimet janë për person dhe janë të vlefshme kur udhëtojnë të paktën dy persona
 • Pagesa është e detyrueshme në Euro
 • E rëndësishme: 100% pagesë e detyrueshme për rezervimin, dhe nëse rezervimi anulohet, paguhen 100% penallti.
 • Vlejnë kushtet e përgjithshme të udhëtimit të Fibula Air Travel