Udhetimi ne Pekin dhe Shanghai | 8 ditë

Fibula Travel, ju ofron udhëtim në Pekin dhe Shanghai me shërbim fjejtje me mëngjes si dhe transferin aeroport - hotel - aeroport.
 • Nisje me 20 Shtator
 • 8 ditë
 • Bed & Breakfast
 • Tirana Airport
+
prej € 1,699

Nisja
Tipi i Dhomës
Shërbimi
Udhëtimi
Çmimi prej
20 Shtator
Double Room
Bed & Breakfast
8 ditë
€ 1,699
Për person
22 Nëntor
Double Room
Bed & Breakfast
8 ditë
€ 1,699
Për person
Detajet e udhëtimit

Nisja
20 Shtator

Dita e Parë:
Fluturimi Tiranë - Shanghai nëpërmjet Zyrihut. Nisja nga Tirana në orën 09:40, Arritja në Zyrih në orën 11:45. Nisja nga Zyrihu në orën 13:10.


Dita e Dytë:
Arritja në Shanghai në orën 08:25. Pritja në Aeroportin e Shanghait. Nisja për në Hangzhou, ku vzitohet qyteti dhe Liqeni Perëndimor, West Lake. Lundrim me Kroçiere në liqen. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.


Dita e Tretë:
Mëngjesi në Hotel.
Nisja për në Shanghai, ku viizitohet qyteti: Kulla Perla Orientale e Radios dhe televizionit dhe lundrohet me Kroçiere në lumin Huangpu. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.


Dita e Katërt:
Mëngjesi ne Hotel.
Transferi me Autobus për në Stacionin e Trenit dhe Udhëtimi me Tren Ekspres për në Pekin. Udhëtimi zgjat rreth 5 orë. Transferi në Hotel në Pekin. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.


Dita e Pestë:
Mëngjesi ne Hotel.
Vizitë në Sheshin Tien'anmen, në Qytetin e Ndaluar Gu Gong dhe Pallati Veror, Yi He Yung. Fjetje në Hotel.


Dita e Gjashtë:
Mëngjesi ne hotel.
Nisja për të vizituar Murin e Madh Kinez në Mutianyu. Vizitë dhe ngjitje me Cable Car në Murin e Famshëm. Kthimi në Hotel. Fjetje në Hotel.


Dita e Shtatë:
Mëngjesi në Hotel.
Vizitë në Stadiumin Kombëtar Birds Nest dhe Qendrën Ujore Kombëtare në Parkun Olimpik. Darkë Speciale në një Restorant Tradicional Kinez. Fjetje në Hotel.


Dita e Tetë:
Mëngjesi në Hotel.
Transferi për në Aeroportin e Pekinit. Nisja nga Pekini në orën 11.20. Arritja në Frankfurt në orën 17.30. Nisja nga Frankfurti në orën 20.30, Arritja në Tiranë në orën 22:40.
Në çmim përfshihet

 • Biletat e aeroplanit: Tiranë - Shanghai nëpërmjet Zyrihu dhe Pekin - Tiranë nëpërmjet Frankfurtit
 • Transferi nga aeroporti në hotel në Dubai dhe në Indi dhe anasjelltas
 • Akomodimi në hotele.
 • Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit.
 • Shëtitjet me autobus sipas programit
 • Shoqërues dhe guidë shqiptare, dhe Guidë Kineze për të gjithë ditët e qëndrimit
 • Viza e Hyrjes në Kinë.
 • Hyrjet sipas programit në Monumentet në Pekin: Muri i Madh, Cable Car, Qyteti Ndaluar, Pallati Veror, Në Hangzhou: Lundrimi me Kroçiere në Liqenin Perëndimor dhe Shanghai: Lundirmi me Kroçiere ne Lumin Huangpu dhe Kulla e Radios dhe TV.
 • Darkë në një Restorant Kinez.
Në çmim nuk përfshihet

 • Gjithçka që nuk është përmendur në këtë program.
 • Programet Opsionale.
 • Bakshishet për Shoferin e autobusit dhe Guidën në Kinë.
 • Ngjitje në Ndërtesën më të lartë Burj Khalifa me transfertë- €55
 • Biletë hyrje tek Dubai Frame me transfertë - €47
 • Shëtitje dhe Darkë Safari në Shkretëtirë me transfertë- €47

Shënime:

 • Çmimet janë për person dhe janë të vlefshme kur udhëtojnë të paktën dy persona
 • Pagesa është e detyrueshme në Euro
 • Oraret e nisjes dhe arritjes mund te variojn ne base te orarit te kompanis ajrore
 • E rëndësishme: 100% pagesë e detyrueshme për rezervimin, dhe nëse rezervimi anulohet, paguhen 100% penallti.
 • Vlejnë kushtet e përgjithshme të udhëtimit të Fibula Air Travel