Crystal Palace Luxury Resort & Spa

 1. Turqi
 2. Antalya
 3. Side
 • Crystal Palace Luxury Resort & Spa
 • 70 fotografi
 • Aqua park
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Children friendly
 • Ideale për familje
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Plazhi me guralecë
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

CRYSTAL PALACE LUXURY RESORT & SPA– 5*- COLAKLI – SIDE POZITA: Hoteli është i vendosur në Colakli, 55km nga aeroporti i Antalisë. VENDOSJA: Hoteli posedon gjithsej 509 dhoma në ndërtesën kryesore dhe në 4 blloqe. Standard dhoma 277, përfshirë 5 dhoma për persona me aftësi të kufizuara (23-32m², një dhomë gjumi, një banjë, max.2 apo 3pax), dhoma Familjare 170 (32-42m²; dy dhoma gjumi me derë ndarës

Rreth Crystal Palace Luxury Resort & Spa

CRYSTAL PALACE LUXURY RESORT & SPA– 5*- COLAKLI – SIDE

POZITA:
Hoteli është i vendosur në Colakli, 55km nga aeroporti i Antalisë.

VENDOSJA:
Hoteli posedon gjithsej 509 dhoma në ndërtesën kryesore dhe në 4 blloqe. Standard dhoma 277, përfshirë 5 dhoma për persona me aftësi të kufizuara (23-32m², një dhomë gjumi, një banjë, max.2 apo 3pax), dhoma Familjare 170 (32-42m²; dy dhoma gjumi me derë ndarëse në mes, një banjë max.4pax), Junior Suita 50 (44m², një dhomë e gjumit me pjesën e ndejës, pa derë ndarëse, një banjë me Jacuzzi, max.2+1pax), Pasha Suita 6 (92-100m²; dy dhoma të gjumit të ndara, një dhomë e ndejës, dy banjo - njëra me Jacuzzi, mini kuzhinë, LCD TV, max.4pax). Suitat për Muajin e Mjaltit 6 (39m², të gjitha dhomat janë me pamje nga deti, një dhomë e gjumit, një banjë me Jacuzzi dhe një pjesë e ndejës). Të gjitha dhomat posedojnë banjë private me vask/dush, tharëse flokësh, sistem qendror të klimatizimit, telefon direkt, mini bar (pijet jo-alkoolike rimbushen çdo ditë), arkë, qilim në dysheme, TV satelitor dhe kanale muzikore, WI-FI internet me 56 Kbps, ballkon.

SHËRBIMI:
Ultimate All Inclusive - 24 orë ushqim dhe pije, faculeta aromatike në të arritur si dhe pije tradicionale Turke - shërbet, mëngjes, mëngjes i vonshëm, dreka dhe darka, bufe Dietale, mëny speciale për fëmijë, restorant me ushqime të lehta gjatë ditës, akullore prej orës 16.00 - 18.00, pasdite ëmbëlsira, çaj dhe kafe, ushqim i lehtë gjatë mbrëmjes, të gjitha pijet alkoolike dhe jo-alkoolike vendore dhe standarde nga importi, A’la Carte restorant me rezervim paraprak dhe një herë gjatë qëndrimit (fëmijët nën moshën 7 vjet nuk lejohen). Me pagesë: pijet alkoolike premium nga importi, verërat internacionale dhe ato speciale, shërbimi në dhomë, lëngu i freskë frutash, pijet energjetike, pijet alkoolike të importuara nga ora 01.00 - 10.00.

PËRMBAJTJA:
Restorant kryesor - Lalezar bufe e hapur, A’la Carte restorant - Tugra (kuzhinë Turke), Mexico (kuzhinë Meksikane), La Murano (kuzhinë Italiane), Bonsai (kuzhinë Kineze), Caretta (restourant peshku), bare përgjatë kompleksit hotelierik, Pastiqeri, Saphir Disco Club. Me pagesë: mjeku, kujdestare e fëmijëve, larje rrobash dhe pastrim kimik, floktari, qendra tregtare, telefoni, faksi, internet, lojëra kompjuterike, rent a car.

PLAZHI:
Hoteli posedon plazhin privat me guralecë, shtretërit, ombrellat e diellit, peshqirët (me deposit) janë pa pagesë.

SPORTI DHE ARGËTIMI:
Pishinë e jashtme dhe e brendshme për të rritur dhe fëmijë, Aqua Park, teren për tenis, volejboll, basketboll, volejboll plazhi, mini futboll, mini golf, qendër fitnesi, banjë Turke, saunë, dhomë me avull, dhoma me borë, dhoma me kripë, Jacuzzi, janë pa pagesë. Me pagesë: masazhi, SPA dhe qendra bukurisë, SPA pishinë, të gjitha sportet ujore, ndriçimi dhe pajisjet për teren tenisi, bowling, biliardo. Programe argëtuese me ekipe profesionale gjatë ditës si dhe show programe speciale në mbrëmje, kinema. Mini klub për fëmijë prej moshës 04 - 12 vjet, gjatë ditës si dhe mini Disko në mbrëmje.

RENOVIMI: 2018


www.crystalhotels.com.tr
Lokacioni