Sherwood Dreams Resort

 1. Turqi
 2. Antalya
 3. Belek
 • Sherwood Dreams Resort
 • 28 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Aqua park
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Children friendly
 • Ideale për familje
 • Pishinë e hapur
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

SHERWOOD DREAMS RESORT – 5* - BOGAZKENT – BELEK POZITA: Hoteli është i vendosur në regjionin Bogazkent, 50km nga qendra e qytetit të Antalisë dhe 40km nga aeroporti i Antalisë, fshati më i afërt është 5km. VENDOSJA: Numri total i dhomave është 304 në një ndërtesë kryesore me katër krahë. Dhomat standarde 223 (27m², një dhomë gjumi - krevat francez ose dy shtretër binjakë + një krevat të vetme, një

Rreth Sherwood Dreams Resort

SHERWOOD DREAMS RESORT – 5* - BOGAZKENT – BELEK

POZITA:
Hoteli është i vendosur në regjionin Bogazkent, 50km nga qendra e qytetit të Antalisë dhe 40km nga aeroporti i Antalisë, fshati më i afërt është 5km.

VENDOSJA:
Numri total i dhomave është 304 në një ndërtesë kryesore me katër krahë. Dhomat standarde 223 (27m², një dhomë gjumi - krevat francez ose dy shtretër binjakë + një krevat të vetme, një banjo, max.3pax), Family room 52 (45m², dy dhoma gjumi me dyer në mes, një banjo, max4pax) 26 (32m², një dhomë më të madhe me Jacuzzi në ballkon ose në dhomë, max.2pax), Dhomë e Madhe 12 (35m², një dhomë gjumi me një krevat francez + një shtrat të vetëm, një banjo, max.2 + 2pax) dhoma me hendikep. Të gjitha dhomat në hotel janë me banjo konceptuale të hapur me dush, tharëse flokësh, sistem qendror të klimës që punon sipas kushteve atmosferike, telefon direkt, mini bar (ujë, pije freskuese dhe rimbushet çdo ditë), çaj, up, kasaforta (pagesë shtesë), TV satelitor dhe kanale muzikore, internet WI-FI, parket laminat, ballkon ose terracë.

SHËRBIMI:
Ultra All Inclusive – shërbimi me bufe të hapur për mëngjes, mëngjes i vonshëm, mëngjes i lehtë në mëngjes dhe në orët e pasditës, dreka, darka, mëngjes i lehtë në orët e vona, akullore, të gjitha pijet standarde alkoolike dhe jo-alkoolike nga ora 10:00-01:00, mini bar në dhomë, lëngu i freskët vetëm për mëngjes, Restorante A'la Carte me rezervim paraprakisht dhe vetëm një herë në një restorant në javë, vetëm pije lokale në Disco club. Nuk përfshihen: Pije speciale të importuara luksoze, të gjitha pije në shishe, vera speciale, lëngje frutash të freskëta (vetëm për mëngjes pa pagesë), pije të importuara pas orës 24.00, pije energjetike, shërbim në dhomë, pije të importuara në Disco club, shërbim në dhomë.

PËRMBAJTJA:
Restoranti kryesor për shërbime të bufesë së hapur, restorantet A’la Carte Terra –kuzhinë ndërkombëtare, Italiane, bare, Snack bare përgjatë tërë kompleksit hotelierik, Disco. Me pagesë: mjeku, pastrimi i rrobave, pastrimi kimik, telefoni, faksi, interneti dhe lojërat kompjuterike, qendra tregtare, kujdestare e fëmijëve, rent a car, floktari. WI-FI në tërë hotelin është pa pagesë.

PLAZHI:
Hoteli posedon plazhin privat me rërë, shtretërit, ombrellat e diellit dhe peshqirët janë pa pagesë.

SPORTI DHE ARGËTIMI:
Pishinë e jashtme dhe e brendshme për të rritur dhe fëmijë, rrëshqitëse në ujë, kopshti për fëmijë, qendra për fitness, sauna, banjë Turke, terren tenisi, volejboll, basketboll, volejboll plazhi, gjimnastikë. Me pagese: të gjitha sportet ujore, ndriçimi për teren tenisi, mjetet për tenis, orët për tenis, shkolla e zhytjes, qendra SPA, qendra estetike. Programe argëtuese gjatë ditës, gara të ndryshme pranë pishinave dhe në plazh, show programe në mbrëmje. Programe speciale për fëmijë në mini klub për moshën 05-12 vjet.

RENOVIMI: 2019

www.sherwoodresort.com.tr
Lokacioni