Botanik Hotel & Resort

 1. Turqi
 2. Antalya
 3. Alanya
 • Botanik Hotel & Resort
 • 28 fotografi
 • 3 fëmi pa pagesë në hotel
 • Aqua park
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Children friendly
 • Ideale për familje
 • Pishinë e hapur
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Plazhi me guralecë
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

Informacione më të detajuara rreth hotelit si vendndodhja, akomodimi, shërbimi, plazhi, objektet, sportet dhe argëtimi mund të gjenden më poshtë. Nëse keni pyetje shtesë, mos ngurroni të na kontaktoni me telefon ose email në një nga agjencitë tona . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br

Rreth Botanik Hotel & Resort

Informacione më të detajuara rreth hotelit si vendndodhja, akomodimi, shërbimi, plazhi, objektet, sportet dhe argëtimi mund të gjenden më poshtë. Nëse keni pyetje shtesë, mos ngurroni të na kontaktoni me telefon ose email në një nga agjencitë tona.
 • Pozita:

  Hoteli është i vendosur në regjionin Okurcular – Alara, 32 km larg nga Alanya dhe 90 km nga aeroporti i Antalisë. Transfer gratis nga hoteli për në Alanya, Side ose Manavgat por me rezervim paraprak në recepcion.

 • Vendosja:

  Numri total i dhomave 448 në katër ndërtesa të vendosura në kopsht të bukur botanik. Dhoma standarde (27m², një dhomë gjumi, një banjo, max.2 + 2pax), dhoma familjare (54m², dy dhoma gjumi të ndara, një banjo, max. 4 + 1pax) dhe 3 dhoma për persona me aftësi të kufizuara. Dhomat janë me ballkon ose tarracë përballë kopshtit, banjo private me dush, vaskë dhe tharëse flokësh, sistem qendror me ajër të kondicionuar që punon sipas kushteve të motit, telefon direkt, dysheme laminat, mini bar (ujë dhe pije freskuese, qokolladë), kafe dhe çaj të ngritur sipas kërkesës, kuti të sigurt, LCD TV me kanale satelitore dhe muzike.

 • Shërbimi:

  All inclusive – Champagne për mirëseardhje, bufe i hapur për mëngjes, mëngjes të vonshëm, ushqime të lehta në mëngjes dhe pasdite, drekë, snacks pasdite, ëmbëlsira, kafe, çaj, akullore, lëng frutash të freskëta, darkë, shuplakë vonë në mesnatë. Të gjitha pije alkoolike dhe pije freskuese lokale, mini bar me ujë, pije freskuese, ariu, arra dhe çokollatë rimbushen çdo ditë, restorante A'la Carte me rezervim paraprakisht (vetëm një restorant A'la Crte në një javë, e dyta është me ngarkesë). Shuplakë ushqimi dhe shuplakë për fëmijë janë në dispozicion në restorantin kryesor. Nuk përfshihen në konceptin gjithëpërfshirës: pije alkoolike dhe të buta të importuara, vera speciale dhe pije premium, pije në shishe, përdorim i mëtejshëm i restoranteve A'la Carte.

 • Përmbajtja:

  Restoranti kryesor Park Restaurant, për byfe të hapur, restorante A'la Carte - Kuzhina osmane (turke), Mr. Fish (ushqim deti), Dolce Vita (kuzhina italiane), China House (kuzhina e Lindjes së Largët), Hiro Suschi Bar dhe Teppenyaki Restorant A'la Carte (kuzhina e Japonisë), bare në vende të ndryshme rreth kompleksit të hotelit, klubit disko. Mjeku, shërbimi, kabineti i flokëve, lavanderi, qendra tregtare, qiraja e një makine, dhoma e lojërave dhe lojërat kompjuterike janë pagesë shtesë. Internet Wi-Fi në dhomat dhe zonën e lobi pa pagesë.

 • Plazhi:

  Plazhi privat i hotelit, me guralec dhe rërë, peshqirët, shtretërit dhe ombrellat e diellit janë pa pagesë.

 • Sporti dhe Argëtimi:

  Pishina të hapur, pishina për fëmijë, rrëshqitje në ujë, palestër, sauna, banjo turke, Jacuzzi, fusha tenisi, pingpong, volejboll plazhi janë pa pagesë. Pajisjet për tenis dhe mësime, masazh, qendër bukurie, bilardo dhe lojëra kompjuterike, bowling, sportet e ujit dhe shkollën e zhytjes janë pagesë shtesë.
  Programet e muzikës, garat, programet e mbrëmjes, një herë në javë natën turke dhe një herë në javë darkën e Gala. Mini klubi për fëmijë nga 04-12 vjeç, Luna Park për fëmijë, mini disco, kinema për fëmijë janë vetëm pjesë e programit shumë të pasur.  Shënim: Të gjitha pishinat, fushë tenisi, po përdorin së bashku me Botanik Platinum Hotel

 • Uebsajti i hotelit

Lokacioni