Udhëtim në Barcelonë Plazh në Costa Brava | 8 ditë

Fibula Travel, ju ofron udhëtim në Barcelonë dhe Plazh në Costa Brava me shërbim fjejtje me mëngjes dhe Darkë, transferin aeroport - hotel - aeroport.
 • Nisje me 04 Qershor
 • 8 ditë
 • Half Board
 • Tirana Airport
+
prej € 599

Nisja
Tipi i dhomës
Shërbimi
Udhëtimi
Çmimi prej
04 Qershor
Double Room
Half Board
8 ditë
€ 599
Për person
11 Qershor
Double Room
Half Board
8 ditë
€ 639
Për person
18 Qershor
Double Room
Half Board
8 ditë
€ 699
Për person
25 Qershor
Double Room
Half Board
8 ditë
€ 749
Për person
02 Korrik
Double Room
Half Board
8 ditë
€ 749
Për person
Detajet e udhëtimit

Nisja
Qershor • Korrik

Dita e Parë:
Fluturimi direkt Tiranë - Barcelonë. Nisja nga Tirana në orën 12:25. Arritja në Barcelonë në orën 15:05. Transferi në Hotel. Sistemimi, Darkë dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë:
Mëngjesi në Hotel.
Shëtitje në bulevardin Passeig de Gracia, bulevardi me markat më të mira në qytet si dhe vendi ku gjenden Vilat me arkitekturën më të veçantë në qytet si Casa Mila, Majestic hotel, Casa Batllo, Casa Amatller, Casa Lleo i Morera dhe sheshi qendror i qytetit, Plaça Catalunya, vendi ku gjendet statuja e Cesk Macia. Vazhdohet në lagjen Gotike të Barcelonës, me Pallatin e Muzikës Katalanase, një vepër shumë e bukur e Louis Domenech i Montaner. Përfundoihet me Sheshin Placita de la Seu, ku gjendet Katedralja e Barcelonës e Shën Eulalisë. Fjetje dhe Darkë në Hotel.

Dita e Tretë:
Mëngjesi në Hotel.
Paradite, Vizitë: Parku i mrekullueshëm Guell, i modeluar nga Antoni Gaudi, Sagrada Familia, Katedralja e jashtëzakonshme, e cila përbën edhe simbolin e qytetit të Barcelonës, Aquariumi i Barcelonës, Parc de la Ciutadella ku gjenden Kështjella e tre dragojve, Monumenti Cascada si dhe Harku i Triumfit dhe Torre Agbar. Pasdite, vizitë: Sheshi Espania dhe Kodra Monjuik ku gjenden Stadiumi Olimpik dhe sheshet olimpike, Museu Catalan d'Arts. Shëtitja vazhdon tek Porti i Krociereve ku gjendet Mirador de Colom, statuja e Kristofor Kolombit, Rruga tregtare Las Rambas, ku gjendet një prej veprave arkitekturore të Antoni Gaudit, Palau Guell si dhe sheshi i mrekullueshëm Reial. Vazhdon vizita: Marina Olimpike me dy kullat më të larta, si Hotel Arts dhe Mapfre dhe tek stadiumi i FC Barcelona për të vizituar muzeun edhe stadiumin e skuadrës së qytetit. Fjetje dhe Darkë në Hotel.

Dita e Katërt:
Mëngjesi në Hotel.
Opsionale: Vizitë në Montserrat, ku ndodhet Manastiri i Montserratit. Fjetje dhe Darkë në Hotel.

Dita e Pestë:
Mëngjesi në Hotel.
Të lirë për në Plazh, Fjetje dhe Darkë në Hotel.

Dita e Gjashtë:
Mëngjesi në Hotel.
Të lirë për në Plazh, Fjetje dhe Darkë në Hotel.

Dita e Shtatë:
Mëngjesi në Hotel.
Të lirë për në Plazh, Fjetje dhe Darkë në Hotel.

Dita e Tetë:
Mëngjesi në Hotel.
Të lirë për në Plazh. Drekë. Pasdite, vonë Transferi në Aeroportin e Barcelonës. Fluturimi direkt Barcelonë - Tiranë. Nisja nga Barcelona në orën 23:15. Arritja në Tiranë në orën 01:50.
Në çmim përfshihet

 • Biletat e aeroplanit
 • Transferi nga aeroporti në hotel dhe anasjelltas
 • Fjetje 7 Netë, Mëngjes dhe Darkë në Hotel
 • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit
 • Shëtitjet me autobus sipas programit
 • Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Kosovës
 • Lejohet të merret me vete në aeroplan vetëm një bagazh me përmasa deri në 40 x 30 x 20 cm.
Në çmim nuk përfshihet

 • Shpenzimet shtesë
 • Gjithçka që nuk është përmendur në këtë program
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume
 • Udhëtimi për në Montserrat kushton 15 euro
 • Bileta per Te hyre Ne Manastirin e Montserrat kushton 21 euro
 • Bileta per Familjen Sagrada kushton 40 euro
 • Bileta per te vizituar Parkun Guell kushton 11 euro

Shënime:

 • Çmimet janë për person dhe janë të vlefshme kur udhëtojnë të paktën dy persona
 • Pagesa është e detyrueshme në Euro
 • Bileta per te vizituar Stadiumin Camp Nou eshte me kerkes dhe vlera varet nga dita qe deshironi te rezervoni. Biletat e Stadiumit behen gjithmon ne sportel me asistencen e guides
 • E rëndësishme: 100% pagesë e detyrueshme për rezervimin, dhe nëse rezervimi anulohet, paguhen 100% penallti.
 • Vlejnë kushtet e përgjithshme të udhëtimit të Fibula Air Travel