Udhëtim në Paris | 4 ditë

Fibula Travel, ju ofron udhëtim në Paris me shërbim fjejtje me mëngjes si dhe transferin aeroport - hotel - aeroport.
 •  
  Nisje me 08 Prill
 •  
  4 ditë
 •  
  Bed & Breakfast
 •  
  Tirana Airport
 
+
 
prej € 399

 

Nisje
Tipi i Dhomës
Shërbimi
Udhëtimi
Çmimi prej
 
08 Prill
Double Room
Bed & Breakfast
4 ditë
€ 399
Për person
18 Prill
Double Room
Bed & Breakfast
4 ditë
€ 399
Për person
07 Maj
Double Room
Bed & Breakfast
4 ditë
€ 429
Për person
24 Maj
Double Room
Bed & Breakfast
4 ditë
€ 439
Për person
Detajet e udhëtimit

Nisja
Prill dhe Maj

Dita e Parë: 
Udhëtimi me aeroplan direkt Tiranë - Paris. Nisja në orën 12:30. Arritja në Paris në 15:30. Transferi për në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

 

Dita e Dytë : 
Mëngjesi në hotel.
Vizitë panoramike e Parisit ku do të shikohen: Harku i Triumfit, Place de la Conocorde, Assamble Nationale, Pallati Invalideve, Varri Napoleonit, Kopshti Tyilerive. Vizite ne Kullen Eiffel. Lundimi me Anije ne Lumin Seine. Transferi per ne Versaje. Vizitë në Pallatin e Versajes dhe kopshtet e saj. Kthimi dhe akomodimi në hotel.

 

Dita e Tretë : 
Mëngjesi në Hotel.
Nisja per ne Muzeun e Louvrit dhe Vizita.Vizitë në: Kopshtet e Luxemburgut, Katedralja Notre Dame. Shëtitje panoramike ku do të shikohen Panteoni, Opera de Garnier, Sheshi Bastille dhe Opera më e madhe e Francës. Kthimi dhe akomodimi në hotel.

 

Dita e Katërt :  
Mengjesi ne Hotel. 

Nisja në drejtim të Galerive Lafajetë (Galeries Lafayette). Shopping Promenade.- Nisja në drejtim të lagjes moderne La Défense. Vizitë dhe dreka në Qendrën e madhe tregtare “Les 4 Temps”. Nisja nga La Défense në drejtim të Aeroportit. Fluturimi direkt Paris - Tiranë. Nisja në orën 16:O5. Arritja në Tiranë në orën 18:40.

 
Në çmim përfshihet

 • Biletat e aeroplanit
 • Transferi nga aeroporti në hotel dhe anasjelltas
 • Akomodim në hotel për 3 netë qëndrimi
 • Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit
 • Shëtitjet me autobus sipas programit
 • Shoqërues në shqip gjatë qëndrimit jashtë Kosovës
 • Lejohet të merret me vete në aeroplan vetëm një çantë me përmasa deri në 40 x 20x 23cm.
Në çmim nuk përfshihet

 • Shpenzimet shtesë
 • Gjithçka që nuk është përmendur në këtë program
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Lundrimi me Anije
 • Udhëtimi për në Pallatin e Versajës kushton 15€ (fëmija deri në 10 vjeç paguan 7€)
 • Bileta për Hyrje në Pallatin e Versajës dhe vizita në Kopshtet e saj kushton 30€ (fëmija deri në 10 vjeç paguan 15€)
 • Bileta për Hyrje në Louvre kushton 20€ (fëmija deri në 10 vjeç paguan 10€)

Shënime:

 • Çmimet janë për person dhe janë të vlefshme kur udhëtojnë të paktën dy persona
 • Pagesa është e detyrueshme në Euro
 • Lundrimi në Lumin Seine është opsional. Pagesa dhe rezervimi bëhet tek guida
 • Oraret e nisjes dhe arritjes mund te variojn ne base te orarit te kompanis ajrore
 • E rëndësishme: 100% pagesë e detyrueshme për rezervimin, dhe nëse rezervimi anulohet, paguhen 100% penallti.
 • Vlejnë kushtet e përgjithshme të udhëtimit të Fibula Air Travel