Udhëtim në Milano dhe Liqenet Como, Garda,
Maggiore | 4 ditë

Fibula Travel, ju ofron Udhëtim në Milano dhe Liqenet Como, Garda, Maggiore me shërbim fjejtje me mëngjes si dhe transferin aeroport - hotel - aeroport.
 •  
  Nisje me 05 Prill
 •  
  4 ditë
 •  
  Bed & Breakfast
 •  
  Tirana Airport
 
+
 
prej € 389

 

Nisja
Tipi i Dhomës
Shërbimi
Udhëtimi
Çmimi prej
 
05 Prill
Double Room
Bed & Breakfast
4 ditë
€ 389
Për person
26 Prill
Double Room
Bed & Breakfast
4 ditë
€ 399
Për person
Detajet e udhëtimit

Nisja
05, 26 Prill

Dita e Parë :  
Fluturimi Direkt Tiranë - Milano Bergamo. Nisja më 07:00 - Arritje në Milano më 08:55. Nisja për në Liqenin Garda. Udhëtimi zgjat rreth 2 orë. Ndalesa e parë në Limone Sul Garda. Vizitë rreth 1 orë. Nisja për në Riva del Garda. Ndalesë dhe Vizitë rreth 1 orë. Nisja për në Malcesine. Ndalesë dhe Vizitë rreth 1 ore. Nisja për në Garda. Ndalesë dhe Vizitë rreth 1 orë. Nisja për në Sirmione. Ndalesë dhe Vizitë rreth 1 orë. Kthimi për në Milano. Udhëtimi zgjat rreth 2 orë. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel


Dita e Dytë :  
Mëngjesi në Hotel.
Vizitë në Monumentet e Milanos., si: Palazo Sforzesco, Sheshi Duomo dhe katedralja e Milanos, Galeria e Vitorio Emanuele II, Teatri La Scala. Fjetje në Hotel.


Dita e Tretë
Mëngjesi në Hotel.
Nisja për në Liqenin Como. Udhëtimi zgjat rreth 1 orë. Ndalesa e parë në Lecco. Vizitë rreth 1 orë. Nisja për në Bellagio. Ndalesë dhe Vizitë rreth 1 orë. Nisja për në Como. Ndalesë dhe Vizitë rreth 1 orë. Nisja për në Tremeso. Ndalesë dhe Vizitë rreth 1 orë. Nisja për në Mannagio. Ndalesë dhe Vizitë rreth 1 orë. Vazhdimi i udhëtimit për në Lugano. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.


Dita e Katërt: 
Mëngjesi në hotel.
Vizitë rreth 2 orë e Monumenteve Kryesore të qytetit: Katedralja San Lorenzo, Kisha Santa Maria, Parco Ciani, Piazza della Riforma etj. Vazhdimi i udhëtimit drejt Liqenit Lago Maggiore. Udhëtimi zgjat rreth 1 orë. Ndalesa e parë në Locarno. Vizitë rreth 1 orë. Nisja për në Cannobio. Ndalesë dhe Vizitë rreth 1 orë. Nisja për në Verbania. Ndalesë dhe Vizitë rreth 1 orë. Transferi për në Aeroportin e Milano Malpenza . Fluturimi për në Tiranë. Nisja më 23:25 - Arritje më 01:25.
Në çmim përfshihet

 • Biletat e aeroplanit
 • Transferi nga aeroporti në hotel dhe anasjelltas
 • Akomodim në hotel
 • Mëngjeset në hotel
 • Shëtitjet me autobus sipas programit
 • Shoqërues në shqip gjatë qëndrimit jashtë Kosovës
 • Lejohet të merret me vete në aeroplan vetëm një bagazh me përmasa deri në 40 x 20 x 23 cm
Në çmim nuk përfshihet

 • Shpenzimet shtesë
 • Gjithçka që nuk është përmendur në këtë program.
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.

Shënime:

 • Çmimet janë për person dhe janë të vlefshme kur udhëtojnë të paktën dy persona
 • Pagesa është e detyrueshme në Euro
 • Oraret e nisjes dhe arritjes mund te variojn ne base te orarit te kompanis ajrore
 • E rëndësishme: 100% pagesë e detyrueshme për rezervimin, dhe nëse rezervimi anulohet, paguhen 100% penallti.
 • Vlejnë kushtet e përgjithshme të udhëtimit të Fibula Air Travel