Udhëtim në Stockolm | 4 ditë

Fibula Travel, ju ofron udhëtim në Stockolm me shërbim fjejtje me mëngjes si dhe transferin aeroport - hotel - aeroport.
 •  
  Nisje me 11 Prill
 •  
  4 ditë
 •  
  Bed & Breakfast
 •  
  Tirana Airport
 
+
 
prej € 399

 

Tipi i Dhomës
Shërbimi
Udhëtimi
Çmimi prej
 
Double Room
Bed & Breakfast
4 ditë
€ 399
Për person
Detajet e udhëtimit

Nisja
11 Prill

Dita e Parë: 
Fluturimi direkt Tiranë - Stockholm. Nisja nga Tirana në orën 15:55 Arritja në Aeroportin Skavsta të Stokholmit në orën 19:10. Transferi në Kështjellë e Gripsholm. Udhëtimi zgjat rreth 1.5 orë. Opsionale: Vizitë në Kështjellë. Vazhdimi Udhëtimit për në Uppsala. Udhëtimi zgjat rreth 2 orë. Vizitë e Monumenteve të qytetit: Kështjella, Katedralja, Universiteti. Vazhdimi udhëtimit për në Sigtuna. Udhëtimi zgjat rreth 1 orë. Vizitë e Monumenteve Kryesore të qytezës së vjetër Sigtuna. Vazhdimi Udhëtimit për në Stockholm. Mbrritja në Stockholm. Sistemimi dhe fjetja në hotel.


Dita e Dytë: 
Mëngjesi në hotel.
 Vizitë panoramike në Monumentet e Stockholmit: Pallati Drottingholmen ku do të vizitohen edhe kopshtet e mrekullueshme të tij, Bashkia e qytetit ku çdo vit mbahet ceremonia e nderimit të laureantëve te cmimeve Nobel nga Mbretëria Suedeze, Qyteti i vjetër si dhe ishulli qendror Gamla Stan ku gjenden Pallati i vjetër Mbretëror, sheshi qendror i qytetit dhe më i bukuri Stortoget ku gjendet edhe Akademia Suedeze si dhe Muzeu i Nobelit. Fjetje në hotel.


Dita e Tretë: 
Mëngjesi në Hotel.
Paradite, Opsionale: Shëtitje me Anije nën Urat e Stockholmit. Pasdite, Opsionale: Shëtitje me Anije në Ishujt e Arkipelagun e Stockholmit. Fjetje në hotel.


Dita e Katërt: 
Transferi për në aeroportin e Skavtsas. Fluturimi direkt Stockholm - Tiranë. Nisja në orën 21:20. Arritje në orën 00:20. 
Në çmim përfshihet

 • Biletat e aeroplanit
 • Transferi nga aeroporti në hotel dhe anasjelltas
 • Akomodimi në hotel
 • Mëngjeset në hotel
 • Shëtitjet me autobus sipas programit
 • Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Kosovës
Në çmim nuk përfshihet

 • Viza hyrëse
 • Shpenzimet shtesë
 • Gjithçka që nuk është përmendur në këtë program.
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.

Shënime:

 • Çmimet janë për person dhe janë të vlefshme kur udhëtojnë të paktën dy persona
 • Pagesa është e detyrueshme në Euro
 • E rëndësishme: 100% pagesë e detyrueshme për rezervimin, dhe nëse rezervimi anulohet, paguhen 100% penallti.
 • Vlejnë kushtet e përgjithshme të udhëtimit të Fibula Air Travel