Udhëtim në Rimini, Verona, Venecie | 4 ditë

Fibula Travel, ju ofron udhëtim në Rimini, Verona, Venecie me shërbim fjejtje me mëngjes si dhe transferin aeroport - hotel - aeroport.
 •  
  Nisje me 20 Prill
 •  
  4 ditë
 •  
  Bed & Breakfast
 •  
  Tirana Airport
 
+
 
prej €359

 

Nisje
Tipi i dhomës
Shërbimi
Udhëtimi
Çmimi prej
 
20 Prill
Double Room
Bed & Breakfast
4 ditë
€ 359
Për person
Detajet e udhëtimit

Nisja
16 Mars

Dita e Parë: 
Nisja nga Tirana me aeroplan për në Venecie. Nisja më 06:50. Arritja në Venecie më 08:35. Nisja për në Verona. Udhëtimi zgjat rreth 2 orë. Vizitë e Monumenteve Kryesore të Veronës: Shtëpia Xhuljetës, Arena Veronës, Piazza Erbe, Arche Scaligere, Via Mazzini, Kulla Lamberti. Transferi në Hotel pranë Venecies. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.


Dita e Dytë:  
Mëngjesi në Hotel.
Vizitë në Monumentet Kryesore të Venecies: Piazza San Marco, Ura Rialto, Palazzo Ducale, Bazilika San Marco etj. Fjetje në Hotel


Dita e Tretë: 
Mëngjesi në Hotel.
Nisja për në San Marino. Vizitë në San Marino: Kështjella dhe rrugicat karakteristike në San Marino. Kthimi për në Rimini. Vizitë e Monumenteve kryesore në Rimini: Ura Tiberius, Arch Augustus, Sheshi Tre Martiri, Piazza Cavour, Tregu vjetër i peshkut, Sistemimi dhe Fjetje në Hotel. 


Dita e Katërt: 
Mëngjesi në Hotel.
Transferi për në Aeroportin e Riminit. Fluturimi për në Tirane. Nisja në orën 17:50. Arritja në Tiranë në 19:15.
Në çmim përfshihet

 • Biletat e aeroplanit
 • Transferi nga aeroporti në hotel dhe anasjelltas
 • Akomodim në hotel
 • Mëngjeset në hotel
 • Shëtitjet me autobus sipas programit
 • Shoqërues në shqip gjatë qëndrimit jashtë Kosovës
 • Lejohet të merret me vete në aeroplan vetëm një bagazh me përmasa deri në 40 x 30 x 20 cm
Në çmim nuk përfshihet

 • Shpenzimet shtesë
 • Gjithçka që nuk është përmendur në këtë program.
 • Nuk është përfshirë Trageti në Venecie
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.

Shënime:

 • Çmimet janë për person dhe janë të vlefshme kur udhëtojnë të paktën dy persona
 • Pagesa është e detyrueshme në Euro
 • Oraret e nisjes dhe arritjes mund te variojn ne base te orarit te kompanis ajrore
 • E rëndësishme: 100% pagesë e detyrueshme për rezervimin, dhe nëse rezervimi anulohet, paguhen 100% penallti.
 • Vlejnë kushtet e përgjithshme të udhëtimit të Fibula Air Travel