Udhetim ne Detin e Zi


Udhëtim në Detin e Zi  6 ditë

Fibula Travel, ju ofron udhëtim në Detin e Zi me shërbim fjejtje me mëngjes, si dhe shëtitjet me autobus.
 •  
  Nisje me 26 Prill
 •  
  6 ditë
 •  
  Bed & Breakfast
 •  
  Autobus
 
+
 
prej € 239

 

Tipi i Dhomës
Shërbimi
Udhëtimi
Çmimi prej
 
Double Room
Bed & Breakfast
6 ditë
€ 239
Për person
Detajet e udhëtimit

Nisja
26 Prill

Dita e Parë
Nisja nga Tirana me autobus në drejtim të Maqedonisë. Gjatë rrugës, pushime per kafe. Arritja në Shkup dhe pushim per dreke. Nisja nga Shkupi në drejtim te Bullgarisë. Gjatë rrugës, pushime per kafe. Arritja në Sofje. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.


Dita e Dytë. 
Mëngjesi në hotel.
Vizitë në Monumentet Kryesore te qytetit: Fillon nga Hotel Sheraton Balkan, Kisha St. Nedelia, Statuja St. Sofia, Kisha St. Petka Samardjiiska, Sinagoga Hebraike e Sofjes, Tregu Qendror, St. George Rotanda, Presidenca, Sheshi Battenberg, Galeria Kombëtare e Arteve, Teatri Kombëtar "Ivan Vazov", Kisha Ruse, Monument i Ushtarëve të Panjohur, Akademia e Shkencave Bullgare, Parlamenti, Monumenti i Mbretit Clirimtar, Kisha St. Sofia, Katedralja Alexander Nevski dhe Crypt. Pasdite nisja për në Bukuresht. Ndalesa të shkurtra gjatë rrugës. Arritja në Bukuresht. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.


Dita e Tretë. 
Mëngjesi në Hotel.
Paradite, Vizitë panoramike e Bukureshtit. E fillojme me vizitë jashtë Bukureshtit: Manastiri Snagov, ku mendohet se është varrosur Vlad Tepes, i njohur si Dracula. Me pas i drejtohemi qendres se qytetit te Bukureshtit ku vizitohen: Harku i Triumfit, Muzeumi Village, Sheshi Victoriei, Sheshi Revolucionit, Statujen e Naim Frasherit dhe Ndërtesa e Parlamentit. Vizite ne qytetitn e vjeter te Bukureshtit; Oborri dhe Kisha Princely. Vizite tek Hotel Continental ku Ismail Qemali bashke me patriotet e tjere kane hartuar deklaraten e pavaresise se Shqiperise. Gjate Drekes - Shetitje tek Pedonalja e famshme Liskano e mbushur me bare dhe restorantet me te populluara te Bukureshtit, Pasdite, vizite tek Piata Uniiri me shatervanet - qendra tregtare me te njejtin emer Uniiri Shopping Mall. Nisja për në Konstancë. Udhëtimi zgjat rreth 2.5 orë. Arritja në Konstancë, Sistemimi në Hotel në zonën e Plazhit. Fjetje në Hotel.


Dita e Katërt. 
Mëngjesi në Hotel.
Paradite Vizitë e Monumenteve Kryesore të qytetit: Kazinoja e Konstancës dhe Monumentet e ndryshme Fetare në Sheshin Ovidiu. Nisja për në Varna. Udhëtimi zgjat rreth 2 orë. Arritja në Varna, Vizitë e Monumenteve Kryesore të qytetit: Kopshti Varnës, Katedralja Shën Marisë, Manastiri Aladzha, Aquapolis, Syri Varnës etj. Nisja për në Burgas. Udhëtimi zgjat rreth 2 orë. Arritja në Burgas, Sistemimi në Hotel në zonën e Plazhit. Fjetje në Hotel.


Dita e Pestë: 
Mëngjesi në Hotel.
Paradite në mbrëmje Vizitë e Monumenteve Kryesore të qytetit: Kopshti Burgasit, Pista në Det Mosta dhe Qyteti i vjetër Nessebar. Pasdite, Nisja për në Kavala. Udhëtimi vazhdon për në Kavalla. Udhëtimi zgjat rreth 6 orë. Ndalesa të shkurtra për pushim dhe shlodhje gjatë rrugës. Arritja në Kavalla. Sistemimi në Hotel në zonën e Plazhit. Fjetje në Hotel.


Dita e Gjashtë: 
Mëngjesi në Hotel.
Paradite Nisja për në Selanik. Udhëtimi zgjat rreth 2 orë. Arritje dhe Vizitë në Selanik. Vizitohen: Sheshi Aristotel, Kulla e Bardhë, zona Tsimiski dhe monumente të tjera historike të qytetit. Nisja për në Shqipëri. Udhëtimi zgjat rreth 6 orë. Gjatë rrugës ndalesa të shkurtra. Arritja në Shqipëri.
Në çmim përfshihet

 • Udhëtimi me autobus
 • Akomodim 1 natë në Sofje, 1 natë në Bukuresht, 1 natë në Konstancë, 1 natë në Burgas, 1 natë në Kavalla.
 • Mëgjeset në hotele
 • Shëtitjet me autobus sipas programit
 • Shoqërues në shqip gjatë qëndrimit jashtë Kosovës
Në çmim nuk përfshihet

 • Viza hyrëse
 • Shpenzimet shtesë
 • Gjithçka që nuk është përmendur në këtë program.
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.

Shënime:

 • Çmimet janë për person dhe janë të vlefshme kur udhëtojnë të paktën dy persona
 • Pagesa është e detyrueshme në Euro
 • Personi duhet ta sigurojë vetë Vizën hyrëse
 • E rëndësishme: 100% pagesë e detyrueshme për rezervimin, dhe nëse rezervimi anulohet, paguhen 100% penallti.
 • Vlejnë kushtet e përgjithshme të udhëtimit të Fibula Air Travel