Plazh në Pattaya dhe Tur në Dubai | 8 ditë

Fibula Travel, ju ofron Plazh në Pattaya dhe Tur në Dubai me shërbim fjejtje me mëngjes si dhe transferin Aeroport - Hotel - Aeroport.
 •  
  Nisje me 06 Tetor
 •  
  8 ditë
 •  
  Bed & Breakfast
 •  
  Tirana Aeroport
 
+
 
prej € 1,599

 

Tipi i Dhomës
Shërbimi
Udhëtimi
Çmimi prej
 
Double Room
Bed & Breakfast
8 ditë
€ 1,599
Për person
Detajet e udhëtimit

Nisja
06 Tetor

Dita e Parë:
Fluturimi Direkt Tiranë - Dubai. Nisja nga Tirana në orën 13:35 - Arritja në Dubai në orën 21:55 .


Dita e Dytë: 
Fluturimi Direkt Dubai - Pattaya Nisja nga Dubai në 01.35 - Arritja në Pattaya në orën 104:5. Transferi me Autobus nga Aeroporti në Hotel. Sistemimi në Hotel. Të lirë për plazh. Fjetje në Hotel.


Dita e Tretë:
Mëngjesi në Hotel.
Të lirë për plazh. Fjetje në Hotel.


Dita e Katërt:
Mëngjesi në Hotel.
Të lirë për plazh. Fjetje në Hotel.


Dita e Pestë: 
Mëngjesi në Hotel.
Transferi me Autobus nga Hoteli në Aeroportin e Pattaya. Fluturimi Direkt Pattaya - Dubai. Nisja nga Pattaya në orër 11.45. Arritja në Dubai në 15.55. Transferi në Qytet. Një vizitë panoramike në Dubai ku vizitohen: Pallati e Sheikut të Dubait Mohammed Al-Maktum, lagja me e vjetër në Dubai Al Bastakiya, Hoteli me 7 yje Burj Al Arab, Qëndra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras, Sheikh Zayed Road, Qëndra Mall of Emirates, ku mund të bëni ski në dëborë artificiale. Më pas i drejtohemi lagjes më luksoze të qytetit në Dubai Marina ku ndodhet klubi i yachteve të Dubait. Në fund do të udhëtojl tek Kompleksi Downtown Dubai i cili përfshin: Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, Qëndra tregtare më madhe në botë Dubai Mall si dhe një nga shfaqjet më të bukura në qytetit Shatervani Kërcimtar.

(Opsionale), Darke magjepsese me pamje nga shfaqja me e bukur ne qytet - Shatervani Kercimtar ne Downtown Dubai. 4 Set menu + 1 pije te perfshire (uje ose pije freskuese) bashke me transferin nga Hoteli.
Kthimi dhe Fjetje në Hotel.


Dita e Gjashtë: 
Mëngjesi në Hotel.
(Opsionale), Xhiro në perëndim tek rreth 2 orë me pije jo alkolike me Anije Catamaran në lagjen më luksoze të Dubait - në Dubai Marina. Zona me përqëndrimin më të madh te qiellgervishtësave në Dubai. Me piknisje në clubin e yachteve superluksoz të qytetit kjo xhiro do tju japi mundesinë të magjepseni nga deti me pamjet e Dubai Marinës dhe një pjesë të ishullit artificial Palm Jumeirah.
(Opsionale), Ngjitje në Ndërtesën më të lartë në botë - Burj Khalifa.
(Opsionale) Mbasdite, nisja në drejtim të Dunave ku shoferi i specializuar i shkretetirave do ju bëjë një tur në shkretëtirë me fuoristradë. Mundësi për të bërë një foto me gamile dhe me kostumet tradicionale Arabe. Përfshirë në cmim Darkë me Zgarë Barbeque në ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe në shoqërinë e kërcimtareve dhe tingujve të bukur të muzikës orientale.
Kthimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Shtatë: 
Mëngjesi në Hotel. 
Vizitë në Abu Dhabi me autobus. Vizitë panoramike e të gjitha pikave interesante të qytetit, si Xhamia e Sheikut Zayed*, Poli Flamurit, Fshati Heritage, Ishulli Yas (me pistën e Garave Formula 1, Parku Ferrari,etj). Kthimi në Dubai.
(Opsionale), Bilete hyrje për tek Dubai Frame. Eksperienca në këtë kompleks fillon me informimin mbi historine e qytetit, të tashmes së tij duke pasur nje panoramike të pjesës së re dhe të vjeter të Dubait dhe mbaron me të ardhmen e qytetit-mrekulli.


Dita e Tetë: 
Mëngjesi në Hotel. 
Transferi në Aeroportin e Dubait. Fluturimi direkt Dubai - Tiranë. Nisja nga Dubai në orën 09:00 - Arritja në Tiranë në orën 12:35. 
Në çmim përfshihet

 • Biletat e aeroplanit
 • Transferi nga Aeroporti në Hotel dhe anasjelltas
 • Akomodimi në Hotel në Dubai dhe Pattaya
 • Mëngjeset në Hotel
 • Shëtitjet me Autobus sipas programit
 • Shoqërues në shqip gjatë qëndrimit jashtë Kosovës
Në çmim nuk përfshihet

 • Shtesë për Vizë Hyrje - €100
 • Xhiro me Anije Catamaran në Dubai Marina me transfertë - €42
 • Darkë 4 Set menu + 1 pije me Pamje nga Shfaqja me Shatervan - €37
 • Ngjitje në Ndërtesën më të lartë Burj Khalifa me transfertë- €55
 • Biletë hyrje tek Dubai Frame me transfertë - €47
 • Shëtitje dhe Darkë Safari në Shkretëtirë me transfertë- €47

Shënime:

 • Çmimet janë për person dhe janë të vlefshme kur udhëtojnë të paktën dy persona
 • Pagesa është e detyrueshme në Euro
 • Nuk lejohet hyrja në xhami për Femrat që nuk plotësojnë kushtet për një veshje të përshtatme si mëposhtë: 1. Krahët dhe Këmbët e mbuluar me copë jo-transparente. 2. Mbulimi i Flokëve me një shami jo-transparente.
 • E rëndësishme: 100% pagesë e detyrueshme për rezervimin, dhe nëse rezervimi anulohet, paguhen 100% penallti.
 • Vlejnë kushtet e përgjithshme të udhëtimit të Fibula Air Travel