Kroçiere në Ishujt Grekë dhe Kushadasi | 5 ditë

header
 • çmimi nga389€
 • 5 ditë / 4 netë
 • Nisje me 21, 28 Mars
 • Detajisht
 • Përshkrimi i udhëtimit
 • Programi i udhëtimit
 • Anija
 • Në çmim përfshihet
 • Informacion

Përshkrimi

Mykonos, Athina, Santorini, Patmos, Kretë - Heraklion me Aegean, dhe Kusadasi janë destinacione të mahnitshme në Gadishullin e Greqisë dhe në bregdetin e Turqisë, të cilat ofrojnë një përzierje të pasur të historisë, kulturës dhe bukurisë natyrore. Udhetaret qe shkojne ne keto vende do te gjejne nje eksperience te jashtezakonshme dhe do te shijojne pamjet e shemtuara, plazhet e zbehta dhe mikpritjen e jashtezakonshme te banoreve.

Lundrim
Mykonos
Athine
Santorini
Patmos
Kretë - Heraklion Me Aegean
Kusadasi
Tipi i Turit
Shëtitje Me Kroçiere
Akomodimi
Kabin e brendshme
Sherbimi
All Inclusive
Lloji i udhëtimit
Kroçiere
Destinacionet
Ishujt Grekë dhe Kushadasi
Udhetimi
5 ditë / 4 netë
Taksat Portuale
e përfshime
Nisja
21, 28 Mars
Ekstra pagesë
Hyrjet në Monumentet dhe Muzeumet

Programi i udhëtimit

+
 • Dita e parë

  +

  Nisja nga Tirana në oren 16:00 dhe udhëtimi me autobus për në Lavrion, Athinë. Pushime të shkurtra gjatë rrugës.

 • Dita e dytë

  +

  Arritja në Lavrion, Athinë. Imbarkimi në Kroçieren Celestyal. Nisja në orën 11:00. Drekë në Kroçiere. Zbritja në Ishullin e Mykonos në orën 16:00. - Shëtitje Opsionale në Mykonos. Qëndrimi në Ishull deri në 23:00. Darka në Kroçiere.

 • Dita e tretë

  +

  Mëngjesi në Kroçiere. Zbritja në Kushadasi në orën 07:00. Ekskursion në Efes. Drekë në Kroçiere. Nisja në orën 12.30. Zbritja në Patmos në orën 16.00. -Shëtitje Opsionale në Patmos. Nisja në orën 21.00. Darka në Kroçiere.

 • Dita e Katërt

  +

  Mëngjesi në Kroçiere. Zbritja në Heraklion, Kretë në orë 07:00. Ekskursion në Agios Nikolaus. Drekë në Kroçiere. Nisja në orën 12.00. Zbritja në Santorini në orën 16.30. - Shëtitje Opsionale në Santorini. Nisja në orën 20.00. Darka në Kroçiere.

 • Dita e Pestë

  +

  Mëngjesi në Kroçiere. Arritja në Lavrion në orën 06:00. Zbritja në Lavrion. Nisja për në Shqipëri. Gjatë rrugës ndalesa të shkurtra. Arritja në Shqipëri.

Kroçiere Celestyal Crystal

Në pagesë përfshihen:

 • Udhëtimi vajtje-ardhje me autobus
 • Akomodim në Kroçieren Celestyal për 4 ditë Lundrim, 3 net fjetje
 • Mëgjeset, Drekat dhe Darkat në Kroçiere.
 • Pije Akoolike dhe Jo Alkoolike pa limit gjatë vakteve.
 • Shfaqje, Karaoke, Hyrja në Disko, Sauna dhe aktivitete të ndryshme në Kroçiere
 • Zbritje €75 në vlerën totale të Ekskursioneve dhe Vizitave të zgjedhura
 • Taksat Portuale
 • Bakshishet
 • Autobus nga Porti në Mykonos.
 • Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Kosoves

Në pagesë nuk janë përfshirë:

 • Gjithçka që nuk është përmendur në këtë program
 • Hyrjet në Monumentet dhe Muzeumet
 • Në zbritjet në porte, transfertat me autobus ose teleferik nga Porti në qytet atje ku është e nevojshme pas Zbritjes nga Kroçierja dhe Shëtitjet Opsionale në Vendet e Zbritjes

Informacione

 • Çmimet janë për person dhe janë të vlefshme kur udhëtojnë të paktën dy persona
 • Pagesa është e detyrueshme në Euro
 • E rëndësishme: 100% pagesë e detyrueshme për rezervimin, dhe nëse rezervimi anulohet, paguhen 100% penallti