Royal Dragon

 1. Turqi
 2. Antalya
 3. Side
 • Royal Dragon
 • 23 fotografi
 • Children friendly
 • Në plazh
 • Fitness & SPA
 • Rekomandimi ynë
 • Plazh me rërë
 • Aqua park
 • WiFi falas
 • Best buy
 • Ekskluzive
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Ideale për familje
 • Pishinë e hapur

Informacione më të detajuara rreth hotelit si vendndodhja, akomodimi, shërbimi, plazhi, objektet, sportet dhe argëtimi mund të gjenden më poshtë. Nëse keni pyetje shtesë, mos ngurroni të na kontaktoni me telefon ose email në një nga agjencitë tona . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br

Rreth Royal Dragon

Informacione më të detajuara rreth hotelit si vendndodhja, akomodimi, shërbimi, plazhi, objektet, sportet dhe argëtimi mund të gjenden më poshtë. Nëse keni pyetje shtesë, mos ngurroni të na kontaktoni me telefon ose email në një nga agjencitë tona.
 • Pozita:

  Hoteli është i vendosur në regjionin Evrenseki, 5km nga Side dhe 48km nga aeroporti i Antalisë.

 • Vendosja:

  Hoteli posedon gjithsej 564 dhoma. Dhoma standarde superiore (40m²; një dhomë gjumi dhe një banjë, max.3+1pax), Duplex dhoma Familjare (60m²; në katin e sipërm një dhomë gjumi dhe një banjë dhe në katin e poshtëm një dhomë e gjumit për fëmijë dhe një banjë me dush, nuk ka derë ndarëse, max.4pax), dhoma Familjare me derë ndarëse (60m² dy dhoma gjumi, një banjë, është një derë në mes të dhomave max.2+2pax), Junior Suita (70m²; një dhomë e gjumi, një dhomë e ndejës, dy banjo dhe një vaskë e rrubullakët në dhomë, max.2 + 1pax), King Suita  (100m²;dy dhoma të gjumit, një dhomë e ndejës, dy banjo njëra me një vaskë të rrubullakët në dhomë, max.2 + 2pax) dhe 5 dhoma për persona me aftësi të kufizuara. Dhomat kanë pamje direkt ose pjesërisht nga deti dhe me pamje nga kopshti, të gjitha dhomat posedojnë banjë private me dush/vaskë, tharëse flokësh, sistem qëndror të klimatizimit që punon varësisht sipas kushteve klimatike, telefon direkt, mini bar (lëngjet dhe birra, rimbushet çdo ditë), arkë, çaj dhe kafe, LCD TV me programe satelitore, internet WI-FI dhe ballkon.

 • Shërbimi:

  Ultra All Inclusive – bufe e hapur për mëngjes, mëngjes i vonshëm, snacks në mëngjes, dreka, ëmbëlsira pasdite, biskota, snacks gjatë ditës, darka, snacks në orët e vona. Të gjitha pijet alkoolike dhe jo-alkoolike lokale dhe nga importi, akullore gjatë darkës, mini bar në dhomë. Me pagesë: pijet luksoze nga importi, të gjitha verërat lokale dhe nga importi, lëngu i freskët frutash dhe perimesh, shampanjë nga importi, A’la Carte restorantët me rezervim paraprak, shërbimi në dhomë.

 • Përmbajtja:

  Restoranti kryesor me bufe të hapur, A’la Carte restorantet: Dulciena - kuzhinë Italiane, Firuze - kuzhinë Turke, Dorado - Ushqim Deti dhe Zen - kuzhinë e Lindjes së Largët, bare përgjatë kompleksit hotelier. Me pagesë: mjeku, kujdestari i fëmijëve, larje rrobash dhe pastrimi kimik, qendër tregtare, telefon, faks, internet dhe lojëra në kompjuter, rent a car. Interneti WI-FI rreth hotelit është pa pagesë.

 • Plazhi:

  Hoteli posedon plazhin private me rërë, ombrellat, shtretërit dhe peshqirët janë pa pagesë.

 • Sporti dhe Argëtimi:

  Pishinë e jashtme dhe e brendshme për të rritur dhe fëmijë, Aqua Park me 9 rrëshqitëse në ujë, qendër fitnessi, banjë Turke, saunë, fushë tenisi, volejboll plazhi, basketboll, ping- pong janë pa pagesë. Me pagesë: masazhi, SPA dhe salloni i bukurisë, ndriçimi dhe pajisjet për tenis, bowling, biliardo, të gjitha sportet ujore.
  Program argëtues gjatë ditës, gara, show program argëtues, Luna Park dhe mini club për fëmijë prej 04 - 12 vjet.

 • Uebsajti i hotelit

Lokacioni