Alba Resort

 1. Turqi
 2. Antalya
 3. Side
 • Alba Resort
 • 60 fotografi
 • Plazh me rërë
 • Aqua park
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Ideale për familje
 • Kids free
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

Informacione më të detajuara rreth hotelit si vendndodhja, akomodimi, shërbimi, plazhi, objektet, sportet dhe argëtimi mund të gjenden më poshtë. Nëse keni pyetje shtesë, mos ngurroni të na kontaktoni me telefon ose email në një nga agjencitë tona . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br

Rreth Alba Resort

Informacione më të detajuara rreth hotelit si vendndodhja, akomodimi, shërbimi, plazhi, objektet, sportet dhe argëtimi mund të gjenden më poshtë. Nëse keni pyetje shtesë, mos ngurroni të na kontaktoni me telefon ose email në një nga agjencitë tona.
 • Pozita:

  Hoteli është i vendosur në regjionin Colakli, 55 km nga aeroporti Antalisë dhe 8 km në qendër të qytetit Side.

 • Vendosja:

  Hoteli posedon 445 në dhjetë blloqe të ndërtesës kryesore. Dhoma standarde duke përfshirë 4 dhoma për mysafirët me aftësi të kufizuara (26m², një dhomë gjumi, një banjo, max.2 + 1pax); Dhoma standarde me krevate marinari (25-32m², një dhomë gjumi me krevat francez + shtretër me krevat marinari, një banjo, max.2 + 2pax, vetëm pamje tokësore), Dhoma familjare  (41m², dy dhoma me dyer në mes, , maksimumi 4pax, të gjitha dhomat janë pamje të tokës), Dhomat luksoze familjare (55m², dy dhoma gjumi të ndara, dy banjo, dy ballkone, max.4 + 2pax, të gjitha dhomat janë tokë ose pamje nga deti). Të gjitha dhomat kanë banjo private me vaskë, dush dhe tharëse flokësh, sistem qendror me ajër të kondicionuar që punon sipas kushteve atmosferike, telefon direkt, mini bar (ujë dhe pije freskuese të rimbushur çdo ditë), kettle, çaj dhe kafe, arkë(pagesë shtesë), dysheme qilimash, TV LCD me TV satelit dhe kanale muzikore.

 • Shërbimi:

  All Inclusive – bufe e hapur për mëngjes, drekë dhe darkë, ëmbëlsira pasdite, çaj dhe kafe, snacks natën vonë, të gjitha pije lokale alkoolike dhe joalkoolike, restorante A'la Carte me rezervim paraprakisht dhe një herë në një qëndrim, akullore gjatë disa orëve të caktuara nga pishina, pije në disko deri në orën 01.00. Nuk përfshihen: Importoni pije alkoolike, verëra ndërkombëtare dhe speciale, shërbim në dhomë, lëngje frutash të freskëta, pije energjie, pije në shishe.

 • Përmbajtja:

  Restoranti kryesor Olympos, Restorantet e A'la Carte - Ophelia (kuzhina italiane), Anfora (kuzhina e ushqimeve te detit), bare rreth kompleksit te hotelit, patiserie, klubi Disco. Mjeku, babysitting, lavanderi dhe pastrim kimik, floktari, qendra tregtare,  telefon, faks, lidhje interneti, lojërat kompjuterike, Rent a Car janë me pagesë shtesë. Interneti Wi-Fi në plazh dhe në zonat publike është pa pagesë.

 • Plazhi:

  Plazhi privat i hotelit - dërgoni dhe guralecë, me shtretër dielli, cadra dielli pa pagesë, peshqir plazhi janë me depozitë.

 • Sporti dhe Argëtimi:

  Pishina të brendshme dhe të mbyllura për të rritur dhe fëmijë, rrëshqitje të ujit, fusha tenisi, volejboll, volejboll plazhi, futboll mini, palestër, banjë turke, sauna, mini golf janë pa pagesë. Masazh, qendra SPA e shëndetit dhe bukurisë, të gjitha llojet e sporteve të ujit, ndriçimi i fushave të tenisit, pajisjet për tenis, bowling, bilardo janë pagesë shtesë. Programet e muzikës me ekip shumë profesional gjatë ditës dhe programet speciale të shfaqjes në mbrëmje, kinema, nganjëherë jetojnë muzikë, parti plazhi. Mini klub për fëmijë nga 04 - 12 vjeç, janë në dispozicion gjatë ditës dhe mini disco në mbrëmje.


  RENOVIMI: 2013

 • Uebsajti i hotelit

Lokacioni