Crystal Paraiso Verde Resort & Spa

 1. Turqi
 2. Antalya
 3. Belek
 • Crystal Paraiso Verde Resort & Spa
 • 67 fotografi
 • Aqua park
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Children friendly
 • Ideale për familje
 • Fëmitë deri në 11.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Plazh me rërë dhe guralecë
 • Fitness & SPA

CRYSTAL PARAISO VERDE RESORT & SPA – 5* - BOGAZKENT POZITA: Hoteli është i vendosur në regjionin Bogazkent, 25km nga Beleku dhe 40km prej aeroportit të Antalisë. VENDOSJA: Hoteli posedon gjithsej 670 dhoma në 8 blloqe nga 2 apo 5 katëshe. Standard dhoma (26m²; max.2+1pax, janë të përfshira 6 dhoma për persona me aftësi të kufizuara), dhoma Familjare (42m² me dy dhoma gjumi me derë ndarëse, 2+2pa

Rreth Crystal Paraiso Verde Resort & Spa

CRYSTAL PARAISO VERDE RESORT & SPA – 5* - BOGAZKENT

POZITA:
Hoteli është i vendosur në regjionin Bogazkent, 25km nga Beleku dhe 40km prej aeroportit të Antalisë.

VENDOSJA:
Hoteli posedon gjithsej 670 dhoma në 8 blloqe nga 2 apo 5 katëshe. Standard dhoma (26m²; max.2+1pax, janë të përfshira 6 dhoma për persona me aftësi të kufizuara), dhoma Familjare (42m² me dy dhoma gjumi me derë ndarëse, 2+2pax), dhoma Familjare me shtrat dykatësh (sikurse dhomat standarde 26m², por me shtrat dykatësh, max.3+1pax), Suitë dhoma (44m²; një dhomë e ditës dhe një dhomë e fjetjes si dhe banjë me Jacuzzi dhe pamje nga deti). Të gjitha dhomat posedojnë banjë private me vaskë, dush dhe tharëse flokësh, sistem të ndarë klimatizimi, telefon direkt, mini bar (ujë dhe lëngje në të arritur), arkë, TV satelitor me kanale muzikore, WI-FI interneti, ballkon. Dhomat mund të jenë me pamje nga deti apo kopshti.

SHËRBIMI:
Ultimate All Inclusive – bufe e hapur për mëngjes, mëngjesi i vonshëm, ushqim i lehtë në mëngjes, drekë, ushqim i lehtë në plazh, çaj, kafe, pasdite ëmbëlsira dhe biskota, akullore prej 16.00 - 18.00, darka, ushqim i lehtë në mesnatë, A’la Carte restorantet me rezervim paraprak, të gjitha pijet alkoolike dhe jo-alkoolike vendore dhe standard nga importi, mini bar me lëngje dhe ujë, rimbushet çdo ditë. Me pagesë: pijet luksoze nga importi, pijet në shishe, verëra speciale, pijet energjike, lëngu i freskët, pijet luksoze ekzotike, shërbim në dhomë, pijet nga importi gjatë orës 01.00 – 10.00.

PËRMBAJTJA:
Restorant kryesor me tarracë, A’la Carte restorantet: Turk dhe Peshku, Italian dhe Meksikan, bare përgjatë kompleksit hotelier. Me pagesë: mjeku, kujdestare e fëmijëve, larje rrobash, floktari, telefoni, fax, lidhja e internetit në dhomë, qendra tregtare, rent a car, internet café dhe lojërat kompjuterike.

PLAZHI:
Hoteli posedon plazhin privat, 400m nga hoteli, mysafirët mund të shfrytëzojnë rrugën për të ecur apo transferi që ofrohet tërë ditën nga hoteli deri në plazh, pa pagesë. Shtretërit, ombrellat e diellit, peshqirët për plazh janë pa pagesë.

SPORTI DHE ARGËTIMI:
Pishinë e jashtme dhe e brendshme, rrëshqitëse në ujë, Fitness qendra, banjë Turke, sauna, teren për tenis, mini futboll, volejboll plazhi, basketboll, ping-pong, sportet ujore pa motor. Me pagesë: ndriçimi për teren tenisi, sportet ujore me motor, qendra e bukurisë, masazhi, birilat, biliardo. Programe argëtuese gjatë ditës pranë pishinës dhe show programe në mbrëmje. Mini klub për fëmijë prej 04 - 12 vjet.

RENOVIMI: 2019

www.crystalhotels.com.tr
Lokacioni