Botanik Platinum Hotel

 1. Turqi
 2. Antalya
 3. Alanya
 • Botanik Platinum Hotel
 • 35 fotografi
 • Aqua park
 • Best buy
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Fusha Tenisit
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Children friendly
 • Ideale për familje
 • Plazhi me guralecë
 • Në plazh
 • Fitness & SPA

BOTANIK PLATINUM - 5* – OKURCALAR – ALANYA POZITA: Hoteli është i vendosur në regjionin Okurcular - Alara, 32km nga Alanya dhe 90km nga aeroporti i Antalisë. Shërbim transferi pa pagesë deri në Alanya, Side apo Manavgat ofrohet me rezervim në recepcion. VENDOSJA: Hoteli posedon gjithsejt 447 dhoma, (31m², max. 2+2), (43m², dy dhoma gjumi me derë ndarëse, një banjo, max.4+1). Të gjitha dhomat kanë

Rreth Botanik Platinum Hotel

BOTANIK PLATINUM - 5* – OKURCALAR – ALANYA

POZITA:
Hoteli është i vendosur në regjionin Okurcular - Alara, 32km nga Alanya dhe 90km nga aeroporti i Antalisë. Shërbim transferi pa pagesë deri në Alanya, Side apo Manavgat ofrohet me rezervim në recepcion.

VENDOSJA:
Hoteli posedon gjithsejt 447 dhoma, (31m², max. 2+2), (43m², dy dhoma gjumi me derë ndarëse, një banjo, max.4+1). Të gjitha dhomat kanë banjo private me dush, tharëse flokësh, sistem qendror të ajrit që punon sipas kushteve të motit, telefon direkt, dysheme laminat, mini bar (pije freskuese, birrë, ujë, arra, rimbushet çdo ditë), kazan, çaj të ngritur, kuti të sigurt, LCD TV satelit dhe kanale muzikore, lidhje interneti WI-FI, ballkon.

SHËRBIMI:
All Inclusive - Shampanjë mirëseardhje, bufe e hapur për mëngjes, mëngjes i vonshëm, ushqim i lehtë mëngjesi, drekë, ushqim i lehtë pasdite, ëmbëlsira, kafe, çaj, akullore, lëng i freskët frutash, darkë, ushqim i lehtë në mesnatë. Të gjitha pijet alkoolike dhe jo-alkoolike vendore, mini bar (ujë, pije jo-alkoolike, birrë, arra dhe çokollata rimbushen çdo ditë). A'la Carte restorante me rezervim paraprak (një restorant A'la Carte lejohet brenda javës, i dyti është me pagesë shtesë). Bufe dietale dhe e fëmijëve ofrohen në restorantin kryesorë. Nuk përfshihen: pijet e importuara jo-alkoolike dhe alkoolike, pijet premium dhe verërat speciale, pijet në shishe, shfrytëzimi i vazhdueshëm i restoranteve A'la Carte.

PËRMBAJTJA:
Restoranti kryesor Park me bufe të hapur, A'la Carte restorantet - Turk, Vivaldi (Italian), kuzhinë e Lindjes së Largët (Kinez), Meksikan, Francez, bare në vende të ndryshme përgjat kompleksit hotelierik. Me pagesë: mjeku, larje rrobash, floktarë, qendër tregtare, Rent A Car, internet (në Lobby), lojëra kompjuterike, janë me pagesë shtesë.

PLAZHI:
Hoteli posedon plazhin privat me guralec, shtretërit, ombrellat dhe peshqirët për plazh janë pa pagesë.

SPORTI DHE ARGËTIMI:
Pishinat e jashtme shfrytëzohen bashkë me hotel Botanik + vetëm për mysafirët e hotelit Platinum është edhe një pishinë e madhe e jashtme, pishina për fëmijë, Aqua Park (së bashku me hotelin Botanik), palestër, sauna, banjo turke, Jacuzzi, fusha tenisi (me Hotel Botanik) tenis, volejboll plazhi janë falas. Pajisjet për tenis dhe mësime, masazh, qendër bukurie, bilardo dhe lojëra kompjuterike, bowling, sportet e ujit dhe shkollën e zhytjes janë pagesë shtesë. Programet e muzikës, garat, programet e mbrëmjes, një herë në javë natën turke dhe një herë në javë darkën e Gala. Mini klubi dhe Panairi Fun (me vizitorët e hotelit Botanik) për fëmijët ndërmjet moshës 04 dhe 12 vjeç janë vetëm pjesë e programit shumë të pasur.

SHENIM:Të gjitha pishinat (përveç mbrenda), fushë tenisi dhe Panairi Fun përdoren së bashku me Botanik Hotel & Resort.

www.delphinhotel.com
Lokacioni