Alan Xafira Deluxe Resort & Spa

 1. Turqi
 2. Antalya
 3. Alanya
 • Alan Xafira Deluxe Resort & Spa
 • 44 fotografi
 • 3 fëmi pa pagesë në hotel
 • Aqua park
 • Budget
 • Pishinë e brendshme dhe e jashtme
 • Shezllonat dhe Çadrat e diellit pa pagesë
 • Fëmitë deri në 12.99 vjeç - pa pagesë në hotel
 • Kids free
 • Plazh me rërë dhe guralecë
 • Fitness & SPA

Informacione më të detajuara rreth hotelit si vendndodhja, akomodimi, shërbimi, plazhi, objektet, sportet dhe argëtimi mund të gjenden më poshtë. Nëse keni pyetje shtesë, mos ngurroni të na kontaktoni me telefon ose email në një nga agjencitë tona . <br/> .hotel-description {<br/> max-width: 1220px;<br/> column-count: 2;<br/> margin: 0 auto;<br/> margin-top: 30px;<br

Rreth Alan Xafira Deluxe Resort & Spa

Informacione më të detajuara rreth hotelit si vendndodhja, akomodimi, shërbimi, plazhi, objektet, sportet dhe argëtimi mund të gjenden më poshtë. Nëse keni pyetje shtesë, mos ngurroni të na kontaktoni me telefon ose email në një nga agjencitë tona.
 • Pozita:

  Hoteli është i vendosur në Turkler regjionin, 15 km nga Alanya dhe 100 km nga aeroporti Antalisë

 • Vendosja:

  Hoteli posedon gjithsej 811 dhoma. Dhomat standarde superiore (37m², një dhomë gjumi, një banjo, max.3 + 1pax); dhoma familjare  (46-50m², dy dhoma gjumi me derë në mes, një banjo, max.4pax); 8 dhoma për mysafirët me aftësi të kufizuara. Të gjitha dhomat janë me banjo private me dush, tharëse flokësh, sistem qendror të klimatizimit, telefon direkt, mini bar(ujë dhe ujë mineral rimbushen çdo ditë), arkë, TV satelitor dhe kanale muzikore, dyshemeja laminat dhe ballkon.

 • Shërbimi:

  Ultra All inclusive - bufe i hapur për mëngjes, mëngjes i vonëshëm, dreka, ushqim i lehtë pasdite, darka ushqim i lehtë në orët e vona, të gjitha pijet standarde alkoolike dhe jo-alkoolike lokale dhe disa të importuara janë pa pagesë, akullore gjatë orëve të caktuara A'la Carte restoranti me rezervim paraprak (vetëm një herë gjatë qëndrimit), ushqimet dhe pijet, Bar plazhi nga ora 10.00 - 18.00. Nuk përfshihen: të gjitha pijet nga importi, lëngjet frutash të freskëta, të gjitha pijet në shishe, shërbimi në dhomë, shampanja nga importi dhe verërat speciale.

 • Përmbajtja:

  Restoranti kryesor me byfe të hapur A'la Carte restorantet:Kuzhinë turke Kuzhinë italiane, Restorante Peshku, bare përgjatë kompleksit hotelierik. Me pagesë janë: mjeku, larja rrobash, kujdestari fëmijëve, floktari, telefon, faks, interneti (në Lobby është pa pagesë, qendra tregtare, rent a car.

 • Plazhi:

  Hoteli posedon plazhin privat - me rërë dhe guralecë, shtretërit, ombrellat dhe peshqirët për plazh janë pa pagesë. Plazhi është 550m larg nga hoteli dhe çdo 15 minuta ofrohet transporti organizuar per në plazh dhe kthimi prapa deri ne hotel.

 • Sporti dhe Argëtimi:

  Pishinat e jashtme dhe të mbrendshme për të rriturit dhe fëmijë, rrëshqitëse në ujë, banjë Turke, sauna,qendër fitnesi, terene tenisi, ping pong janë pa pagesë. Me pagesë: Masazh, sportet ujore, Wellness& SPA Qendra, bilardo.

  Programet argëtuese gjatë ditës, gara pranë pishinës dhe në plazh, në mbrëmje show programe. Mini klube për fëmijë nga mosha 04 - 12 vjet.

 • Uebsajti i hotelit

Lokacioni