Festat e fundvitit në Stella 

 

Menuja e Krishlindjeve - BeerGarden


Antipastë

Mozarella burrata me stika; pasta brize me pate ullinj e shegë;

Proshutë gjeli e tymosur; 

Grana padano; Pomodorini

 

Mesore 1/4 

Sallatë pule speciale 

Djath i bardhë i marinuar me erëza të freskëta 

Polenta me salçiçe, këpurdha të freskëta me salcë gorgonzola

 

Pjata e parë

Pule ala Marsala shoqëruar me spinaq dhe e aromatizuar me stika pishe

 

Pjata e dytë

Mish viçi furre me erëza aromatike e shuar me birrë i vendosur mbi shtratë patatesh të furrës me salcë piperi jeshil

 

Ëmbëlsirë

Cheese cake me çokollatë

Ujë, Soft Drinks, Birrë Stella, Verë Italiane e bardhë/kuqe

Pijet janë të pa limituara

Çmimi për person 35 €


Menuja e Vitit të Ri - BeerGarden

Antipastë

Mozarella Burrata me shije tartufi; Pecorino romano;

Bresaola krem djathi me shegë; Salcë Kumbullash; Djath kaçkavall me Arra, Djath Emental, Proshutë gjeli e tymosur; Pomodorini

 

Mesore 1/4

Sallatë me këpurdha, lakër e kuqe, shegë, proshutë pule

Sallatë me finok, portokall dhe arra

Sallatë me gjel deti dhe fileto pule me krem avogado

 

Pjata e parë 

Biftek viçi furre me salcë ekzotike e shoqëruar me speca zgar të marinuar dhe rizoto me bajame

 

Mesore

Kofshë gjel deti furre tradicional me pilaf " Ali Pasha "

 

Pjata e dytë

Roastbeef furre me salcë barbeque, ananas dhe mjaltë e shoqëruar me pure dhe erëza të freskëta 

 

Ëmbëlsirë 

Bakllava 

Kadaif 

Ujë, Soft Drinks, Birrë Stella, Verë Italiane e bardhë/kuqe

Pijet janë të palimituara 

Çmimi për person 69 €


Menuja e Vitit të Ri në Stella - Sallë

 

stellza.jpg