- Dimri 2018/2019 -

KEMPINSKI HOTEL GRAND ARENA 5* 

- BANSKO - 

 

"Përjetoni një qëdrim luksos në njërën nga resortet dimërore më moderne në Balkan dhe zbuloni misteret më të rëndesishme kulturore dhe historike në qendër të Bullgaris. Ndodhet në zemër të malit Pirin, Hoteli Grand Arena Kempinski është vendi ideal për pushimet e juaja. Jeni të mirëseardhur në resortin malor dhe qënderen unike SPA, ku koha nuk është asnijeher e mjaftushme për ti përjetuar shërbimet që ofërohen. Në sezonën dimërore ejani për ski dhe snowbord ose veres per pushime malore te mbushura me çiklista, ecje neper mal ose aktivitetet me parashut/paragllaj. Ngjitur me hotelin ndodhet stacioni kryesorë i ski-ashensorit me të cilin mund të ngjiteni në majet më të largëta të mbuluar me dëborë brenda disa minutave. Hoteli është vëtem disa minuta larg qendrës së Banskos, dhe aty do te gjeni taverna tradicionale poashtu muze dhe dyqane për shoping. Me kaq shumë arsyje të mrekullushme dhe mundsi të zgjedhjes së aktiviteteve per ju do të jet gjithmon një arsyje e mirë per rikthim".

 

 

- Dimri 2018/2019 - Biletë e rregullt, për natë -

 

 

Datat e nisjes
 

01.12.2018 - 20.12.2018
 

21.12.2018 26.12.2018
 

12.27.2018 
01.01.2019
02.01.2019-09.03.2019 10.03.2019 07.04.2019

 

Tip dhomës

 

Shërbimi

 

 

E premte dhe e shtuna (minimumi 3 netë)

 

nga e diela deri të enjten

 

Minimumi 3 netë

 

Minimumi 5 netë

Nga e diela deri të enjten

E premte dhe e shtuna (minimumi 3 netë)

Të hënën deri të dielën
(për fundjavë minimumi 3 netë)
Deluxe Room Single room HB 163 € 109 € 227 € 378 € 213 € 253 € 217 €
Town View Double room HB 205 € 148 € 291 € 436 € 252 € 296 € 261 €
Deluxe Room Single room HB 179 € 123 € 246 € 398 € 230 € 274 € 236 €
Mountain View Double room HB 221 € 161 € 311 € 446 € 269 ​​€ 315 € 281 €
Executive Room Single room HB 204 € 143 € 275 € 436 € 253 € 302 € 265 €
Double room HB 245 € 182 € 339 € 504 € 292 € 344 € 309 €
Junior suite Pamje nga Qyteti / çmimi për 2 persona HB 270 € 194 € 368 € 570 € 319 € 376 € 338 €
Junior suite Pamje malore / çmimi për 2 persona​ HB 286 € 208 € 386 € 590 € 332 € 393 € 358 €
Deluxe Suite / çmimi për 2 persona​ HB 343 € 242 € 444 € 623 € 380 € 450 € 424 €
Alpine Suite / çmimi për 2 persona​ HB 392 € 275 € 501 € 670 € 420 € 499 € 491 €
I rritur në krevet shtesë në Suite HB 71 € 71 € 98 € 155 € 71 € 71 € 71 €

 

Taksa e qëndrimit për turistët 10€ për person.

 

Çmimet janë për dhomë për një natë dhe përfshijnë:

  • Mëngjesi dhe darka;
  • Përdorimi i Wi-Fi;
  • Përdorimi pa pages i Kids Club;
  • Përdorimi pa pages i dollapit te skive;
  • Përdorimi i pa pages i 2 llojeve të sauna (sauna Finlandeze dhe Bio), banjë me avull (Hamam dhe Aroma), pishinë të brendshme dhe të jashtme dhe palestër sportive.

 

Shënim:

 

Një darkë e Krishtlindjeve më 25 dhjetor përfshihet në çmim dhe do të shërbehet në restorantin kryesor. 
Supplement për darkën e Krishtlindjeve për fëmijët nga 6-12 vjet është 50 €, për të rriturit në shtrat shtesë është 95 €;
Darka e Vitit të Ri më 31 dhjetor përfshihet në çmim dhe do të shërbehet në restorantin kryesor.
Supplement për Darkën e Vitit të Ri për fëmijët nga 6-12 vjet është 50 €, për të rriturit në shtrat shtesë është 95€. Dreka nuk përfshin pije;
Fëmijët deri në 6 vjet janë pa pagesë;

Fëmijët nga 6-12 vjet paguajnë 36 EUR për natë.


  •