Pranverë në Dubai

6 Ditë 629

- Emiratet Arabe -

 

 

Dita e Parë: 

Fluturimi Shkup - Dubai. Paraqitja ne Check in 2 ore para nisjes dhe njohja me Guiden. Nisja nga Shkupi në orën 13:35, Arritja në Dubai në orën 20:35. Transferi me Autobus nga Aeroporti në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

 

Dita e Dytë: 

Mëngjesi në Hotel. Një vizitë panoramike në Dubai ku vizitohen: Pallati e Sheikut të Dubait Mohammed Al-Maktum, lagja me e vjetër në Dubai Al Bastakiya, Hoteli me 7 yje Burj Al Arab, Qëndra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras, Sheikh Zayed Road, Qëndra Mall of Emirates, ku mund të bëni ski në dëborë artificiale. Më pas i drejtohemi lagjes më luksoze të qytetit në Dubai Marina ku ndodhet klubi i yachteve të Dubait. Në fund do të udhëtoni tek Kompleksi Downtown Dubai i cili përfshin: Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, Qëndra tregtare më madhe në botë Dubai Mall si dhe një nga shfaqjet më të bukura në qytetit Shatervani Kërcimtar.


(Opsionale), Xhiro në perëndim tek rreth 2 orë me pije jo alkolike me Anije Catamaran në lagjen më luksoze të Dubait - në Dubai Marina. Zona me përqëndrimin më të madh te qiellgervishtësave në Dubai. Me piknisje në clubin e yachteve superluksoz të qytetit kjo xhiro do tju japi mundesinë të magjepseni nga deti me pamjet e Dubai Marinës dhe një pjesë të ishullit artificial Palm Jumeirah.
Kthimi dhe Fjetje në Hotel.

 

Dita e Tretë: 

Mëngjesi në Hotel.

(Opsionale), Ngjitje në Ndërtesën më të lartë në botë - Burj Khalifa.
(Opsionale) Mbasdite, nisja në drejtim të Dunave ku shoferi i specializuar i shkretetirave do ju bëjë një tur në shkretëtirë me fuoristradë. Mundësi për të bërë një foto me gamile dhe me kostumet tradicionale Arabe. Përfshirë në çmim Darkë me Zgarë Barbeque në ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe në shoqërinë e kërcimtareve dhe tingujve të bukur të muzikës orientale. 

**SHENIM. Ekskursioni në Shkretëtirë i datës 6 Maj 2019, do të zhvillohet pa shfaqjet Tanoura, Belly Dancing dhe me Zjarr. Kjo për shkak të politikës për oraret e qetësisë gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit.

Kthimi dhe Fjetje në Hotel.

 

Dita e Katërt: 

Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Abu Dhabi me autobus. Vizitë panoramike e të gjitha pikave interesante të qytetit, si Xhamia e Sheikut Zayed*, Poli Flamurit, Fshati Heritage, Ishulli Yas (me pistën e Garave Formula 1, Parku Ferrari,etj). Kthimi në Dubai.   
Fjetje në Hotel.

 

Dita e Pestë

Mëngjesi në Hotel. Dite e lirë për Plazh dhe Shopping.

(Opsionale), Hyrje ditore në Aquaparkun më të famshëm ne Dubai quajtur Aquaventure Atlantis the Palm, në të cilin ndodhet rrëshkitsja me e famshme nënujore quajtur Leap of Faith, kompleks i cili ndodhet në ishullin më të madh articificial të ndërtuar ndonjëherë quajtur Palm Jumeirah.

(Opsionale), Bilete hyrje për tek Dubai Frame (nga Anglishtja Korniza e Dubait) Eksperienca në këtë kompleks fillon me informimin mbi historine e qytetit, të tashmes së tij duke pasur nje panoramike të pjesës së re dhe të vjeter të Dubait dhe mbaron me të ardhmen e qytetit-mrekulli

Kthimi dhe Fjetje në Hotel.

 

Dita e Gjashtë: 

Mëngjesi në Hotel. Transferi në Aeroportin e Dubait. Fluturimi Dubai - Shkup. Nisja nga Dubai në orën 09:00. Arritja në Shkup në orën 12:35.

 

Nisja më 18 Maj.

Hoteli ku do të qëndrojë grupi i 18 Maj. 


Ibis Styles Jumeirah 3*S, Jumeirah, Dubai, EBA - https://bit.ly/2LeZ4IP

 

Në çmim përfshihet:
• Bileta e Avionit Vajtje – Ardhje.
• Transferi nga Aeroporti në Hotel dhe anasjelltas
• Akomodimi në Hotel në Dubai. 
• Mëngjeset në Hotel.
• Shëtitjet me Autobus sipas Programit.
• Shoqërues në Shqip gjatë gjithë udhëtimit.
• Guida vendase në disa Shëtitje.

 
Shënim:
Në çmim nuk përfshihet tarifa e vizës së hyrjes në Dubai prej 79 Euro dhe të gjitha shërbimet Opsionale. 

Shtesat dhe Tarifat per Ekskursionet Opsionale:
1. Shtesë për Vizë Hyrje - €79 
2. Xhiro me Anije Catamaran në Dubai Marina me transfertë - €42
3. Ngjitje në Ndërtesën më të lartë Burj Khalifa me transfertë- €52
4. Biletë hyrje tek Dubai Frame me transfertë - €47
5. Shëtitje dhe Darkë Safari në Shkretëtirë me transfertë- €47
6. Hyrje në Aquaparkun "Aquaventure" në Atlantis the Palm - €89


Shënim:
Nuk lejohet hyrja në xhami për Femrat që nuk plotësojnë kushtet për një veshje të përshtatme si mëposhtë:
 
1. Krahët dhe Këmbët e mbuluar me copë jo-transparente.
2. Mbulimi i Flokëve me një shami jo-transparente.